Serie A: hétmeccsesre duzzadt a Bologna nyeretlenségi szériája

2017.03.05. 22:39
Ciro Immobile (jobbra) nem kegyelmezett a Bolognának (Fotó: AFP, archív)
Az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójában a Lazio idegenben 2–0-s győzelmet aratott a Nagy Ádámot is soraiban tudó Bologna felett.

A találkozó első perceiben még a hazaiak próbáltak helyzetet kialakítani, ám nem jártak sikerrel – nem úgy a rómaiak… Kilenc perc elteltével a középen teljesen üresen hagyott Ciro Immobile a kapuba fejelte a Lazio vezető gólját – 0–1!

Ezt követően sem adta fel a támadásokat a Bologna – Federico Viviani többször is helyzetbe került – de tény, a vendégek vezettek több akciót.

A második játékrészben sem sikerült ellenfele fölé kerekednie a hazai gárdának, és a cserejátékosok sem tudtak ezen változtatni. A hajrához közelítve azonban Immobile még egyszer lecsapott: a kapott labdával a tizenhatosig gyalogolt, majd megduplázta csapata előnyét – 0–2!

Nagy Ádám kezdőként lépett pályára, viszont a Bolognán ő sem tudott segíteni – a magyar középpályás az első negyvenöt percben mindössze tízszer ért labdához, ami kifejezetten kevésnek számít az ő posztján. A második félidőben valamelyest feljavult a fiatal magyar válogatott labdarúgó játéka.

A Lazio tehát Immobile duplájával nyert, a Bologna pedig immár hét meccs óta nyeretlen.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ

Bologna–Lazio 0–2 (Immobile 9., 75.)

KORÁBBAN
Cagliari–Internazionale 1–5 (Borriello 42., ill. Perisic 34., 47., Banega 39., Icardi 67. – 11-esből, Gagliardini 89.)
Crotone–Saussolo 0–0
Empoli–Genoa 0–2 (Ntcham 89., Hiljemark 91.)
Torino–Palermo 3–1 (Belotti 73., 76., 81., ill. Rispoli 30.)
Udinese–Juventus 1–1 (Du. Zapata 37., ill. Bonucci 60.)

1. Juventus 27 22 1 4 56–18 +38 67
2. Roma 27 19 2 6 58–25 +33 59
3. Napoli 27 17 6 4 62–30 +32 57
4. Lazio 27 16 5 6 47–29 +18 53