Serie A: hetet vágott Leccében, már 70 gólnál jár az Atalanta

B. L.B. L.
2020.03.01. 17:27
Duván Zapata már 11 gólnál jár a Serie A-ban (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában az Atalanta 7–2-re kiütötte idegenben a Leccét.

A házigazda az első félidőben még felállt kétgólos hátrányból, de a szünet után a BL-szereplő gyorsan lerendezte a meccset.

Az Atalanta már ötödik alkalommal szerzett 5 vagy ennél is több gólt a Serie A jelenlegi idényében, s harmadszor jutott el hét gólig (az Udinesét 7–1-re, a Torinót 7–0-ra ütötte ki korábban). A bergamói alakulat ezzel már 70 gólnál jár az idényben, a ligában a Lazión (60) kívül az 50-et sem érte el más...

A triplázó Duván Zapata 11 gólos a bajnokságban, rajta kívül még két Atalanta-játékos érte el a tízgólos határt: Luis Muriel (13) és Josip Ilicic (15).

OLASZ SERIE A
26. FORDULÓ

Lecce–Atalanta 2–7 (Saponara 29., Donati 40., ill. Donati 17. – öngól, D. Zapata 22., 54., 62., Ilicic 47., Muriel 87., Malonivsky 91.)
Cagliari–Roma 3–4 (Joao Pedro 28., 89,, Pereiro 75., ill. Kalinic 29., 41., J. Kluivert 64., Kolarov 81.)

1. Lazio 26 19 5 2 60–23 +37 62
2. Juventus 25 19 3 3 48–24 +24 60
3. Internazionale 24 16 6 2 49–22 +27 54
4. Atalanta 25 14 6 5 70–34 +36 48
5. Roma 26 13 6 7 51–35 +16 45
6. Napoli 26 11 6 9 41–36 +5 39
7. Milan 25 10 6 9 27–32 –5 36
8. Verona 24 9 8 7 28–24 +4 35