Serie A: hazai pályán vesztette el veretlenségét az Atalanta

K. Zs.K. Zs.
2022.10.23. 19:59
Felipe Anderson (balról a második) szép góllal növelte a római előnyt (Fotó: AFP)
Már nem veretlen az Atalanta: a Lazio idegenben 2–0-ra legyőzte a bergamói csapatot az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, és jobb gólkülönbségének köszönhetően meg is előzte a tabellán.

A 10. percben már vezetett a Lazio. A vendégek alaposan megjáratták a labdát, a balról induló akció Pedro jobbról érkező beadásával, illetve a figyelmetlen védelmet meglepő Mattia Zaccagni berobbanásával és közeli lövésével ért véget.

A második félidő elején gyors vendégakció hozta meg a második gólt: Adam Marusics nagy vágta után balról középre adott, Felipe Anderson bemutatta védőbolondító labdavisszahúzós cseleinek egyikét, majd higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt.

Egy kis stat: Mattia Zaccagni a negyedik, Felipe Anderson a második gólját szerezte ebben a bajnoki kiírásban.

Az utolsó húsz percre beszállt a sérülése miatt másfél hónapot kihagyó Duván Zapata is, de hiába minden, nem a hátrány csökkent, hanem a csapatlétszám: a hazaiak másik kolumbiai légiósa, Luis Muriel a 90. percben megkapta második sárga lapját – ezzel gyakorlatilag biztossá vált, hogy az Atalanta elveszti bajnoki veretlenségét.

OLASZ SERIE A
11. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Atalanta–Lazio 0–2 (Zaccagni 10., Felipe Anderson 52.)
Korábban
Bologna–Lecce 2–0
(Arnautovic 13., L. Ferguson 35.)
Udinese–Torino 1–2
(Deulofeu 26., ill. Aina 14., Pellegri 69.)
Később
Roma–Napoli 0–1 (Osimhen 80.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Spezia 1–0
(Mazzocchi 48.)
Milan–Monza 4–1 (B. Díaz 16., 41., Origi 65., Leao 84., ill. Ranocchia 70.)
Fiorentina–Internazionale 3–4 (Cabral 33. – 11-esből, Ikone 60., Jovics 90., ill. Barella 2., L. Martínez 15., 73. – a másodikat 11-esből, Mhitarjan 90+5.)