Serie A: háromgólos hátrányból mentett pontot a Verona

T. I.T. I.
2019.12.15. 14:31
Bár már háromgólos hátrányban is volt, 3–3-as döntetlent játszott hazai pályán a Hellas Verona a Torinóval az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójában.

Bekkhez képest csatárokat megszégyenítő erővel és precizitással vágta Cristian Ansaldi a 36. percben a hazai kapu jobb felső sarkába a labdát, ezzel előnyhöz juttatva a „bikákat" (0–1). A folytatásban is a Torino dominált, amely a második játékrészben a kapus, Salvatore Sirigu remek helyzetfelismerése után Alejandro Berenguer szólója végén duplázta meg a fórt (0–2). A 61. percben egy sarokrúgás utáni átlövéssel Ansaldi másodszor is beköszönt, így úgy tűnt, eldőlt a találkozó (0–3)Cristian Ansaldi a 36. percben a hazai kapu jobb felső sarkába a labdát, ezzel előnyhöz juttatva a „bikákat" (0–1). A folytatásban is a Torino dominált, amely a második játékrészben a kapus, Salvatore Sirigu remek helyzetfelismerése után Alejandro Berenguer szólója végén duplázta meg a fórt (0–2). A 61. percben egy sarokrúgás utáni átlövéssel Ansaldi másodszor is beköszönt, így úgy tűnt, eldőlt a találkozó (0–3)

Csakhogy a 63. percben csereként pályára lépett a veterán Giampaolo Pazzini, aki nem sokkal később a videobíró segítségével megítélt büntetővel szépített (1–3). Mintegy varázsütésre sokkal lendületesebbé vált a Verona játéka, a 76. percbenValerio Verre pofozta a kapuba a Siriguról kicsorgó, s elé pattanó labdát (2–3). A 84. percben az egyenlítés is összejött a hazaiaknak: Davide Faraoni védők mögé, lágyan beemelt labdájára Mariusz Stepinski érkezett remekül az ötös bal sarkánál, és kapásból a kapuba lőtt(3–3)!

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ

Verona–Torino 3–3 (Pazzini 69. – 11-esből, Verre 76., Stepinski 84., ill. Ansaldi 36., 61., Berenguer 55.)