Serie A: győztes nápolyi bomba a 95. percben; megvan az első kieső

2020.07.19. 21:41
Arkadiusz Milik szerezte a nápolyiak első gólját az Udinese ellen (Fotó: AFP, archív)
A Serie A 34. fordulójában a 19.30 órakor kezdődő meccseken kivétel nélkül érdekeltek voltak bennmaradásért küzdő csapatok: az Udinese a 95. percben kapott góllal veszített Nápolyban, a Torino a Fiorentina vendégeként kapott ki, a Genoa kiesési helyosztón győzte le a Leccét, az utolsó előtti Brescia pedig matematikailag is biztossá tette a sereghajtó SPAL élvonalbeli búcsúját.

A Napoli–Udinese találkozónak a bennmaradásért küzdő vendégek szempontjából volt nagyobb tétje, hiszen a hazaiak ugyan harcban állnak a Milannal az alapvetően El-indulást érő 6. helyért, de a nápolyiak kupagyőztesként már biztosan szerepelhetnek a nemzetközi porondon.

Az Udinese 22 perc alatt úgy talált be kétszer is a kapuba, hogy a Napoli támadott többet. Ugyanakkor Ilija Neszterovszki találatát les miatt érvénytelenítették, viszont Rodrigo De Paulnak sikerült vezetéshez juttatnia csapatát: az argentin támadó jobb oldalról, a büntetőponttal egy magasságból lőtte ki a kapu hosszú oldalát. A Napoli azonban a szünet előtt az idényben 11. bajnoki gólját jegyző lengyel Arkadiusz Milik közeli találatával egyenlített. A második félidő elején a nápolyiak egy másik lengyel, Piotr Zielinski távoli lövésével fordíthattak is volna, ha néhány milliméterrel beljebb pattan le a lécről a labda, amely nagyobb terjedelmében a vonal mögött ért földet, de nem jutott túl azon teljesen. Ezután a vendégeknek is megvolt a lehetőségük, de a nápolyi Kalidou Koulibaly nagyot mentett, utolsó emberként a kapufára rúgta De Paul üres kapuba tartó lövését. A 95. percben pedig a Napoli a csereként beálló Matteo Politano nagy góljával (jobbról, a tizenhatos vonaláról bombázott a léc alá) 2–1-re megnyerte a meccset.

A 16. helyen álló Udinese ezzel nem tudta beérni a tabellán a Fiorentinától 2–0-s vereséget szenvedő Torinót.

A forduló előtt 30 ponttal a 17., még éppen bennmaradást jelentő helyen álló Genoa a 29 ponttal 18., kieső pozícióban lévő Leccét fogadta, és Gabriel öngóljával 2–1-re le is gyűrte, ezzel nagy lépést tett annak érdekében, hogy megőrizze élvonalbeli tagságát. Ez az, ami a sereghajtó SPAL-nak már biztosan nem fog sikerülni – hiába vezetett Bresciában, a 19. helyen szerénykedő hazaiak Jaromír Zmrhal két góljával fordítottak, a sikerükkel pedig matematikailag is biztossá vált a vendégcsapat kiesése. A SPAL sorozatban három élvonalbeli idényt követően esik ki.

OLASZ SERIE A
34. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Napoli–Udinese 2–1
(Milik 31., Politano 95., ill. De Paul 22.)
Brescia–SPAL 2–1 (
Zmrhal 69., 93., ill. Dabo 42.)
Fiorentina–Torino 2–0 (Lyanco 2. – öngól, Cutrone 75.)
Genoa–Lecce 2–1 (Sanabria 7., Gabriel 81. – öngól, ill. Mancosu 60.)
KORÁBBAN
Parma–Sampdoria 2–3 (Gervinho 18., Bereszynski 40. – öngól, ill. Chabot 48., Quagliarella 69., Bonazzoli 78.)
KÉSŐBB
Roma–Internazionale 2–2 (Spinazzola 45+1., Mhitarjan 57., ill. De Vrij 15., Lukaku 88. – 11-esből)