Serie A: Mourinho győzelemmel ünnepelte 1000. edzői meccsét

SZ. R.SZ. R.
2021.09.12. 22:44
Győzelemmel ünnepelte 1000. mérkőzését José Mourinho (Fotó: AFP)
Az eddig hibátlan Roma a Sassuolo ellen is folytatta jó sorozatát, hiszen az utolsó pillanatokban szerzett góllal 2–1-re győzött a két csapat összecsapásán az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) harmadik fordulójában.

José Mourinho számára különleges volt az AS Roma Sassuolo elleni mérkőzése, hiszen 1000. mérkőzésén ülhetett le a kispadra vezetőedzői, menedzseri pályafutása során.

A vendég Sassuolo nem foglalkozott az ünneppel, hiszen Domenico Berardi révén már a 27. percben előnybe került, de a játékvezető a videobíró segítségével les miatt érvénytelenítette a találatot. Ez aztán meg is bosszulta magát, hiszen tíz perccel később Lorenzo Pellegrini ívelése után Bryan Cristante szabályosan lőtt Andrea Consigli kapujába.

A fordulás után csupán 12 percet kellett arra várni, hogy Filip Djuricsics révén egyenlíteni tudjon a vendéggárda. Ezután a fővárosiak mindent megtettek annak érdekében, hogy megszerezzék ismét a vezetést, de Tammy Abraham és Lorenzo Pellegrini sem tudta a gólvonalon túlra juttatni a labdát.

Végül a jég a rendes játékidő ráadásának első percében tört meg: Stephan El Shaarawy vette be a Sassuolo kapuját, beállítva a 2–1-es végeredményt. A slusszpoént még Gianluca Scamacca szerezte volna, de gólját a 95. percben érvénytelenítette a játékvezető les miatt.

José Mourinho edzői karrierje 1000 mérkőzésén 638 alkalommal nyert aktuális csapatával, ami 63.8 százalékos mutatót jelent.

OLASZ SERIE A
3. FORDULÓ

Roma–Sassuolo 2–1
(Cristante 37., El Shaarawy 90+1., ill. Djuricsics 57.)
Korábban

Sampdoria–Internazionale 2–2 (Josida 33., Augello 47., ill. Dimarco 18., L. Martínez 44.)

Cagliari–Genoa 2–3 (Joao Pedro 16. – 11-esből, Ceppitelli 56., ill. Destro 59., Faresz 69., 78.)
Spezia–Udinese 0–1 (Samardzic 79.)
Torino–Salernitana 4–0 (Sanabria 45., Bremer 65., Pobega 87., Lukics 90+1.)

Milan–Lazio 2–0 (Leao 45., Ibrahimovic 67.)
Szombaton
Empoli–Venezia 1–2
(Bajrami 89. – 11-esből, ill. Henry 13., Okereke 68.)
Atalanta–Fiorentina 1–2 (D. Zapata 65. – 11-esből, ill. Vlahovics 33., 49. – mindkettőt 11-esből)

Napoli–Juventus 2–1 (Politano 57., Koulibaly 86., ill. Morata 10.)