Serie A: görögtűzzel dobálták a gólszerzőt, benn maradt a Salernitana

P. K.P. K.
2022.05.22. 23:09
A fekete-fehérben játszó Udinese győzött a salernói pokolban (Fotó: Getty Images)
Drámai körülmények között, annak ellenére is benn maradt az olasz élvonalban a Salernitana, hogy az utolsó meccsén 4–0-ra kikapott otthon az Udinesétől. A Venezia és a Genoa mellett így a Cagliari búcsúzik a Serie A-tól.

Véget ért a salernóiak csodasorozata, mégsem esett ki a Salernitana...

Az olasz élvonal alsóházában sokáig szinte biztosnak tűnt, hogy a Salernitana lesz az egyik kieső, hiszen az újonc délolasz csapat még 30 meccs után is az utolsó helyen állt 16 ponttal (18 kör után még csak nyolc pontja volt). Az ősszel még a kizárás is fenyegette a klubot, de a téli tulajdonosváltással ettől megmenekült. A február óta Davide Nicola (aki 2017-ben a Crotone benn tartásával már bemutatott egy nagy bravúrt) által irányított csapat azonban megtáltosodott. Április 16-tól kezdődően hét meccsen veretlen maradt, ebből négyet meg is nyert. A legutóbbi két fordulóban, otthon a nagy rivális Cagliari és idegenben az Empoli ellen egy győzelemmel már be is biztosíthatta volna élvonalbeli tagságát, de mindkét meccsen ikszelt.

Az utolsó fordulóban, az Udinese ellen a saját fanatikusai előtt egy győzelemmel így is megkoronázhatta volna nagy tavaszi menetelését, de ez a mérkőzés rémálomszerűen alakult a hazaiak számára, megszakadt hétmeccses veretlenségük.

Az Udinese ugyanis már a 6. percben megszerezte a vezetést Gerard Deulofeu 20 méteres lövésével, még a szünet előtt Ilija Nesztorovszki hétméteres fejessel növelte a vendégek előnyét, majd Destiny Udogie lőtt a tizenhatos vonalát elérve balról a hosszú felsőbe nagy gólt. Az Udinesének még az is belefért, hogy az első félidő hajrájában Roberto Pereyra büntetőt rontson. A második félidőben azonban ugyanő megszerezte csapata negyedik gólját, majd miután a hazai szurkolók előtt ünnepelt, megdobálták görögtűzzel.

Az Udinese 4–0-ra győzött, így a Salernitana sorsa azon múlt, hogy a forduló előtt 18. helyen álló Cagliari meg tudja-e verni idegenben a már biztosan kieső Veneziát. Nos, a szardíniaiak a legnagyobb helyzeteiket is kihagyták, így pedig a 0–0-s döntetlen azt jelentette, hogy a Venezia és a Genoa mellett a Cagliari esik ki. Davide Nicola pedig indulhat gyalog a pápához, ugyanis volt egy ilyen fogadalma bennmaradás esetére, amikor kinevezték a Salernitana élére.

OLASZ SERIE A
A 38. FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI

Salernitana–Udinese 0–4 (Deulofeu 6., Nesztorovszki 34., Udogie 42., Pereyra 57.)
Venezia–Cagliari 0–0

KORÁBBAN
Spezia–Napoli 0–3
(Politano 4., Zielinski 25., Demme 36.)

Sassuolo–Milan 0–3 (Giroud 17., 33., Kessié 36.)
Internazionale–Sampdoria 3–0 (Perisic 47., Correa 56., 58.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Lazio–Verona 3–3
(Cabral 16., F. Anderson 29., Pedro 62., ill. Simeone 6., Lasagna 14., Hongla 76.)
Atalanta–Empoli 0–1 (Stulac 79.)
Fiorentina–Juventus 2–0 (Duncan 45+1., N. González 90+2.)

Genoa–Bologna 0–1
(M. Barrow 66.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Torino–Roma 0–3
(T. Abraham 33., 42. – a másodikat 11-esből, Lo. Pellegrini 78. – 11-esből)

OLASZORSZÁG, SERIE B
RÁJÁTSZÁS, ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Monza–Brescia 2–1
Továbbjutott:
a Monza, 4–2-es összesítéssel
A feljutásról a jövő heti, Pisa elleni (Nagy Ádám csapata) oda-visszavágós párharc dönt

20. Venezia 38 6 9 23 34–69 –35 27

Az1–4. helyezetteka BL csoportkörében szerepelhetnek a következő idényben. Az5. és 6.helyezett El-csoportkörös, a7.az Ekl rájátszásában szerepelhet. A18–20. helyezettekkiesnek, feljutott a Serie B-ből Lecce és a Cremonese, míg Nagy Ádám csapata, a Pisa jövő héten a Monzával (Silvio Berlusconi, korábbi Milan-elnök és olasz miniszterelnök klubja) mérkőzik meg a feljutásért. Az Olasz Kupát az Inter nyerte meg.