Serie A: góllal debütált Vlahovics, magabiztosan győzött a Juve

2022.02.06. 22:37
Mindössze 13 perc kellett Vlahovicsnak, hogy megszerezze első találatát a Juventus színeiben (Fotó: AFP)
A Juventus két debütáló játékosának – Dusan Vlahovics és Denis Zakaria – góljával 2–0-ra legyőzte a Veronát az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójának vasárnapi játéknapján.

13 perc. Mindössze ennyi idő kellett az idei téli átigazolási időszakban a rivális Fiorentinától 81.6 millió euróért igazolt Dusan Vlahovicsnak, hogy debütáló meccsén megszerezze első gólját a Juventus színeiben.

Ráadásul nem is akármilyen gól volt ez, Paulo Dybala mesteri passzal ugratta ki a szerb gólvágót, aki szemet gyönyörködtetően átemelte a labdát a Verona kapusa, Lorenzo Montipo felett (VIDEÓ ITT).

Egy kis stat: Vlahovics 18-szor köszönt be a Serie A jelenleg futó kiírásában, a topligákban szereplő játékosok közül egyedül Robert Lewandowski (24) eredményesebb nála.

Nem sűrűn fordul elő, hogy nem egy, hanem rögtön két játékos is betalál első meccsén az új klubjában. Most az Öreg Hölggyel ez megtörtént: a szintén a téli átigazolási időszakban igazolt Denis Zakaria a 61. percben feliratkozott Vlahovics mellé a gólszerzők listájára (VIDEÓ ITT).

Ettől függetlenül nem minden Juve-játékos csattant ki az örömtől. Dybalának finoman szólva sem tetszett , hogy hiába kapta meg a csapatkapitányi karszalagot a pályát a 75. percben elhagyó Giorgio Chiellinitől, másodpercekkel a rutinos olasz után őt is lecserélte Massimiliano Allegri vezetőedző – az asszisztot jegyző argentin karmester grimaszok közepette elhagyta a pályát, néhány szót váltott az olasz trénerrel, majd a földhöz vágta kesztyűjét és a kispadon dühöngött.

Az eredmény már nem változott, a torinóiak 2–0-s győzelmet arattak a veronaiak felett.

Egy kis stat: eddig mindössze kétszer, az 1994–1995-ös, valamint a 2011–2012-es idényben történt meg, hogy a Juventus két debütáló játékosának góljával gyűjtötte be a három pontot. A legutóbbi alkalommal Arturo Vidal és Stephan Lichtsteiner hozott össze hasonlót a Parma ellen.

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ

Juventus–Hellas Verona 2–0 (Vlahovics 13., Zakaria 61.)
Udinese–Torino 2–0 (N. Molina 90+3., Pussetto 90+6. – 11-esből)
Kiállítva: Mandragora (90+2., Torino)
Bologna–Empoli 0–0

Sampdoria–Sassuolo 4–0 (Caputo 5., Sensi 7., A. Conti 63., Candreva 90+1. – 11-esből)
Venezia–Napoli 0–2 (Osimhen 59., Petagna 90+10.)
Kiállítva: Ebuehi (90+5, Venezia)