Serie A: Giroud és Leao góljával simán nyert a címvédő

K. B.K. B.
2022.08.27. 22:41
Három forduló után veretlen a címvédő AC Milan (Fotó: AFP)
Az AC Milan hazai pályán 2–0-ra nyert a Bologna ellen, míg a Spezia 2–2-es döntetlent játszott a Sassuolóval szombaton, az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójában.

Megérdemelten őrizte meg veretlenségét az AC Milan: végig kiválóan védekezett a Bologna ellen, miközben számos, veszélyes támadást vezetett. Már a 21. percben előnyhöz jutott, igaz, némi szerencse is kellett hozzá, hiszen Rafael Leao lövése megpattant az épp becsúszó Adama Soumaoro combján, így védhetetlen volt Lukasz Skorupski kapusnak (1–0) – VIDEÓ ITT!

A második félidőben aztán még tovább nőtt a milánói előny, az 58. percben ugyanis Olivier Giroud is betalált, és mint kiderült, ezzel beállította a 2–0-s végeredményt.

Izgalmasan alakult a Spezia és a Sassuolo összecsapása: a vezetést utóbbi szerezte meg, Davide Frattesi révén. De három perccel később jött is a válasz, Simone Bastoni talált be. A félidő végéig aztán a fordítás is összejött a hazaiaknak, M'Bala Nzola büntetőjével 2–1-es előnyre tett szert a Spezia. Andrea Pinamonti a második félidő legelején egyenlített (2–2), és a végjátékban könnyedén győzhetett is volna a Sassuolo, mivel a 81. percben emberelőnybe került – Albin Ekdal a második sárga lapját is magkapta. Ám ezzel a lehetőséggel nem tudott élni, szóval 2–2-es döntetlennel zárult a találkozó.

SERIE A
3. FORDULÓ
Milan–Bologna 2–0
(R. Leao 21, Giroud 58.)
Spezia–Sassuolo 2–2 (Bastoni 30., Nzola 45+3 – 11-esből, ill. Frattesi 27., Pinamonti 50.)
Kiállítva: Albin Ekdal (Spezia, 81.)

KORÁBBAN
Juventus–AS Roma 1–1 (Vlahovics 2., ill. Abraham 69.)
Cremonese–Torino 1–2 (Sernicola 80,. ill. Vlasics 17., Radonjics 65.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lazio–Inter 3–1 (Felipe Anderson 40., Luis Alberto 75., Pedro 86., ill. Lautaro Martínez 51.)
Monza–Udinese 1–2 (Coplani 24., ill. Beto 36., Udoghie 76.)