Serie A: Giroud csereként beállva győzelmet hozott a Milannak

B. A.B. A.
2022.11.05. 22:58
Giroud gólja után mehetett zuhanyozni (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójának szombati záró mérkőzésén az AC Milan fogadta a Speziát. A hazaiak Olivier Giroud hajrában szerzett találatával 2–1-re nyertek.

A Spezia az elmúlt három találkozóból kettőt megnyert a Milan ellen, viszont a 2022–2023-as idényben eddigi hat idegenbeli bajnokiját egyaránt elveszítette, ráadásul gólt sem tudott lőni.

Az első komolyabb helyzet a Milan előtt adódott, de Krunic csak a felső lécet találta el a 16. percben. Öt perccel később Theo Hernandez megszerezte a vezetést a hazaiaknak, Bennaszer ugratta ki a francia védőt, aki levette és közelről a kapuba vágta a labdát. A VAR perceken át nézte vissza a helyzetet les gyanúja miatt, a találat azonban érvényes maradt. 1–0 (VIDEÓ ITT) A félidő vége előtt komoly lehetősége volt a milánóiaknak, Rafael Leao lövése azonban a keresztlécről vágódott vissza. (VIDEÓ ITT)

A mérkőzés 59. percében egyenlített a Spezia. A Milantól kölcsönbe érkező Daniel Maldini gyönyörűen tekert a kapu bal alsó sarkába. 1–1 (VIDEÓ ITT) Paolo Maldini legutolsó találata óta 5333 nap telt el, mire fia, Daniel Maldini gólt szerzett a San Siróban.

Öt perccel később Tonali révén ismét vezetést szerzett a Milan, azonban a VAR ezt a hazai gólt is vizsgálta és a játékvezető szabálytalanság miatt érvénytelenítette a találatot.

A 72. percben csereként beálló Olivier Giroud nem sokkal később, a 89. percben Tonali passzát akrobatikus mozdulattal váltotta gólra. A francia csatár mezét levéve ünnepelte gólját, amiért megkapta második sárga lapját, így a hazaiak emberhátrányban fejezték be a mérkőzést.

Győzelmével a Milan megelőzte az Atalantát a tabella második helyén, míg a Spezia maradt kilenc ponttal a 17. helyen.

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ
Milan–Spezia 2–1
(T. Hernandez 21., Giroud 89., ill. Maldini 59.)
Kiállítva: Giroud (AC Milan, 90.)

KORÁBBAN
Empoli–Sassuolo 1–0
(Baldanzi 64.)
Salernitana–Cremonese 2–2 (Piatek 3., Coulibaly 38. ill. Okereke 12., Ciofani 89.)

Atalanta–Napoli 1–2
(Lookman 19., ill Osimhen 23., Elmas 35.)