Serie A: fordulatos meccsen ikszelt a Bologna és a Roma - videó

2013.01.27. 14:26
Remek mérkőzésen egy-egy pontot szerzett a Bologna és a Roma a Serie A vasárnapi játéknapjának kora délutáni mérkőzésén. 1–0-ra és 2–1-re a vendég Roma vezetett, ám a Bologna fordítása után a második félidőben meg kellett küzdenie az egyenlítésért.

A sérült Daniele De Rossit és Mattia Destrót, illetve az eltiltott Erik Lamelát nélkülöző Roma már a 9. percben vezetést szerzett, amikor Alessandro Florenzi a félpályánál labdát szerzett, majd a bolognai büntetőterületre sprintelve labdát kapott Francesco Tottitól, s a kapuba lőtt.Alessandro Florenzi a félpályánál labdát szerzett, majd a bolognai büntetőterületre sprintelve labdát kapott Francesco Tottitól, s a kapuba lőtt.

A hazaiak, akik az őszi szezonban Rómában 0–2-ről nyertek 3–2-re, a 17. percben egyenlítettek: Manolo Gabbiadini próbálkozását még hárította Mauro Goicoechea kapus, de a kipattanó éppen Alberto Gilardino elé pattant, és a rutinos csatár nem hibázott. Egy percig sem volt iksz, amikorPablo Daniel Osvaldo zavartalanul fejelt a bolognai kapuba.

Manolo Gabbiadini remek megoldásával a 26. percben ismét egyenlített a Bologna, amely a fordulás után a csereként beállt Cristian Pasquato révén a vezetést is megszerezte. A Roma– Totti újabb gólpassza után– a görög Panajotisz Tahcidisz pazar góljával egyenlített, s a hátralévő negyedóra igazi tűzijátékot hozott, bármelyik csapat nyerhetett volna.

A Bologna az utolsó két percben szerezhetett volna két gólt, de csak a lécet találta el. Az viszont még most is rezeg Alessandro Diamanti bombájától.

20. Siena* 21 5 5 11 20–31 –11 14
*A Sampdoriától és a Torinótól 1-1, az Atalantától 2, a Sienától 6 pont levonva.