Serie A: Fabio Quagliarella góllal jubilált, a Samp nyert

K. T. I.K. T. I.
2021.05.22. 22:45
Fabio Quagliarella 500. meccsén a 177. Serie A-s gólját szerezte (Fotó: AFP)
Az 500. Serie A-meccsén játszó Fabio Quagliarella góllal vette ki a részét a Sampdoria 3–0-s győzelméből az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2020–2021-es idényének utolsó fordulójában. A Crotone döntetlent játszott a Fiorentinával, a Cagliari hazai pályán 1–0-ra kikapott a Genoától.

A Sampdoria 38 éves támadója újabb mérföldkőhöz érkezett: szombat este az 500. élvonalbeli meccsén lépett pályára Olaszországban, ezzel mindössze az ötödik támadó lett a ligában, aki elérte ezt a számot. A csatár góllal jubilált: az első félidőben szerezte meg a vezetést a Sampnak a már biztos kieső Parmával szemben. Ez volt a 177. Serie A-s gólja 50 gólpassz mellett. Az olasz veterán 33 bajnokin pályára lépve 13 találattal zárta így az évadot.

A genovaiak 3–0-ra legyőzték a 20. helyen végző vendégcsapatot. Az utolsó előtti helyet megszerző, az élvonaltól szintén búcsúzó Crotone gól nélküli döntetlennel köszönt el az élvonaltól, ebben a Fiorentina volt a „partnere”.

Bár valódi tétje a Cagliari és a Genoa meccsének sem volt, a találkozó kifejezetten sok párharcot és apróbb-nagyobb szabálytalanságot hozott. A meccset a 15. percben született Edor Shomurodov-találat döntötte el. A Cagliari Valon Behrami második sárga lappal történt kiállítása után sem tudta begyötörni az egyenlítő találatot, hiába próbálkozott a meccsen összesen 16 gólszerzési kísérlettel, és találta el hétszer is Alberto Paleari kapuját (0–1).