Serie A: a meglepetéssikerek közül a Cagliarié sokat érhet

M. D.M. D.
2022.04.16. 16:45
Alessandro Deiola (14) gólja győzelmet ért a Cagliarinak (Fotó: Getty Images)
A Cagliari 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Sassuolót az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójában. A sereghajtó Salernitana két gyors góllal nyert a Sampdoria otthonában, az Udinese négyet lőtt az Empolinak, a Fiorentina hozta a kötelezőt a Venezia ellen.

A szardíniai mérkőzés egyetlen gólját Alessandro Deiola szerezte az első félidő végén. A szárd alakulat öt vereség után győzött újra, ezzel hatpontos előnybe került a már kieső helyen álló, de nála eddig két meccsel kevesebbet játszó Veneziával szemben.

A Cagliarihoz hasonlóan esélytelenként nyert a Salernitana, amely már a 6. percben 2–0-ra vezetett Genovában a Sampdoria ellen. A Salernitana legutóbb január 9-én, Veronában diadalmaskodott, azóta 11 bajnokin nem tudott felülkerekedni.

Az Udinese is korán vezetést szerzett az Empoli ellen, és simán legyőzte vendégét, míg a Fiorentina az uruguayi Lucas Torreira góljával hozta a kötelezőt a Venezia ellen. A firenzeiek zsinórban a harmadik sikerüket aratták, és hat fordulóval a bajnokság zárása előtt reménykedhetnek a BL-szereplést érő negyedik hely elérésében – ehhez hatpontos hátrányt kellene ledolgozniuk a Juventusszal szemben.

SERIE A, 33. FORDULÓ
Cagliari–Sassuolo 1–0
(Deiola 42.)
Sampdoria–Salernitana 1–2 (Caputo 32., ill. Fazio 4., Lourenco 6.)
Udinese–Empoli 4–1 (Ismajli 6. – öngól, Deulofeu 52., Pussetto 79., Samardzic 87., ill. Pinamonti 67. – 11-esből)

Pénteki eredmények
Spezia–Internazionale 1–3 (Maggiore 88., ill. Brozovic 31., Lautaro Martínez 73., Alexis Sánchez 90+3.)
Milan–Genoa 2–0 (Rafael Leao 11., Messias 87.)

1. Milan 33 21 8 4 58–29 +29 71
2. Internazionale 32 20 9 3 68–25 +43 69
3. Napoli 32 20 6 6 58–26 +32 66
4. Juventus 32 18 8 6 49–28 +21 62
5. Roma 32 17 6 9 53–36 +17 57
6. Fiorentina 32 17 5 10 53–40 +13 56
7. Lazio 32 16 7 9 64–47 +17 55