Serie A: elszalasztott dobogó, kikapott a Roma

CS. M.CS. M.
2019.11.10. 20:30
Küzdelmes meccsen kapott ki a Roma (Fotó: Twitter)
Ha nyer, fellép a tabella harmadik helyére – ezzel a tudattal lépett pályára vasárnap este a zsinórban három bajnokit nyerő AS Roma idegenben, ám a Parma másképp gondolta, és elhappolta a három pontot a „farkasok” elől.

Hiába a biztató forma a rómaiaknál, a Mönchengladbach elleni Európa-liga vereség után ezúttal az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalában is nulla ponttal hagyta el a pályát Paulo Fonseca alakulata. A mérkőzést erős mezőnyfölényben kezdte a fővárosi csapat, ám a veszélyesebb helyzeteket már az első félidőben is a Parma dolgozta ki, egy korai Nicolo Zaniolo-ziccert leszámítva. A több kapura lövést is a „fekete-fehérek” dolgozták ki, ennek pedig a második félidőben meg is lett az eredménye.

A 68. percben ugyanis egy lapos beadást követően Mattia Sprocati várta a labdát szinte teljesen üresen a tizenhatoson belül, ami a lábáról először közvetlen elé a földre, majd Pau López kapujába pattant (1–0). A hátrány tudatában intenzívebbé váltak a rómaiak támadásai, a hazaiak azonban többször is kontrázhattak, így megélénkült a mérkőzés.

A kinyíló római védekezés még egy gólt eredményezett a hazaiaknak. A ráadás harmadik percében egy labdaszerzést követően alakítottak ki egy kettő a kettő elleni szituációt, melynek a végén Andreas Cornelius talált be (2–0). A parmaiak ezzel otthon tartották a három pontot.

OLASZ SERIE A
12. FORDULÓ

Parma–AS Roma 2–0
(M. Sprocati 68., A. Cornelius 93.)
KORÁBBAN

Lazio–Lecce 4–2 (J. Correa 30., 80., Milinkovics-Szavics 63., Immobile 77. – 11-esből, ill. Lapadula 40., La Mantia 85.)
Sampdoria–Atalanta 0–0
Udinese–SPAL 0–0
Cagliari–Fiorentina 5–2 (Rog 17., Pisacane 26., G. Simeone 34., Joao Pedro 54., Nainggolan 65., ill. Vlahovics 75., 87.)