Serie A: elképesztő izgalmak után győzött az Internazionale

D. Á.D. Á.
2022.10.22. 22:46
Drámai meccsen nyert az Inter (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójának szombat késő esti meccsén az Internazionale 4–3-ra legyőzte idegenben a Fiorentinát.

Az Inter ennél jobban nem is kezdhette volna a mérkőzést, a 2. percben Nicolo Barella került ziccerbe, jobb külsővel rendkívül higgadtan gurított a jobb alsóba. VIDEÓ ITT!

Nem kellett sokat várni a folytatásra, a 15. percben Lautaro Martínezhez pattant a labda a felezővonalnál. Az argentin csatárnak esze ágában sem volt passzolni, egy lövőcsel után parádésan lőtte ki a bal alsó sarkot. VIDEÓ ITT!

A 33. percben nagyon szerették Firenzében a technológiát, a videobíró segítségével ugyanis tizenegyeshez jutott a hazai csapat, Arthur Cabral magabiztosan gurított a kapuba. VIDEÓ ITT!

A második félidő elején rákapcsolt a Fiorentina, s ennek a 60. percben meg is lett az eredménye – Jonathan Ikone a tizenhatoson belülre érve a jobbik, azaz a bal lába felé cselezett, majd óriási gólt akasztott, a labda a lécről vágódott a hálóba. VIDEÓ ITT!

Nem örülhettek azonban sokáig a „lilák”, a 72. percben Lautaro Martínez is értékesített egy büntetőt (VIDEÓ ITT!). Folyamatosan rohannia kellett tehát az eredmény után a firenzei együttesnek, s a 90. percben Luka Jovics révén össze is jött a drámai egyenlítés. VIDEÓ ITT!

De még nem volt vége: a 95. percben jött a slusszpoén – egy kontránál Lorenzo Venuti menteni szeretett volna, ám pont rárúgta az érkező Henrih Mhitarjanra, az örmény lábáról pedig a kapuba pattant a labda, így 4–3-ra nyert az Inter. VIDEÓ ITT!

OLASZ SERIE A
11. FORDULÓ

Fiorentina–Internazionale 3–4 (Cabral 33. – 11-esből, Ikone 60., Jovics 90., ill. Barella 2., L. Martínez 15., 73. – a másodikat 11-esből, Mhitarjan 90+5.)