Serie A: egy villanás elég volt az Internek; nápolyi botlás

2019.09.25. 23:03
Hibátlan maradt az Inter (Fotó: Getty Images)
Az Inter 1–0-ra legyőzte a Laziót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában. A Napoli meglepetésre hazai pályán kikapott a Cagliaritól.

Samir Handanovic, az Inter kapusa 300. tétmérkőzésén lépett pályára a milánóiak színeiben.

Az Inter a 23. percben megszerezte a vezetést a Lazio ellen, Danilo D'Ambrosio egy beadás után öt méterről a vendégek kapujába bólintott.

Az első félidőben Handanovicnak háromszor is bravúrral kellett védenie, az Inter ezzel szemben csupán egyszer találta el a kaput (amiből gól is lett). Az 58. percben a hazaiaknak két nagy lehetőségük volt, de egyikkel sem tudtak élni.

Az Inter végül kihúzta 1–0-val, így ötödik bajnokiján is győzni tudott ebben az idényben, és – egyedüli hibátlanként – vezeti a Serie A-t.

A Napoli óriási meglepetésre hazai pályán botlott – Carlo Ancelotti együttese hajrában kapott góllal 1–0-ra alulmaradt a Cagliarival szemben.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ

Fiorentina–Sampdoria 2–1 (Pezzella 31., Chiesa 57., ill. Bonazzoli 79.)
Genoa–Bologna 0–0
Inter–Lazio 1–0 (D'Ambrosio 23.)
Napoli–Cagliari 0–1 (L. Castro 88.)
Parma–Sassuolo 1–0 (Bourabia 95. – öngól)
SPAL–Lecce 1–3 (Di Francesco 17., ill. Mancosu 11., 71. – mindkettő 11-esből, Calderoni 47.)