Serie A: egy villanás döntött a Juventus–Milanon – videó

2015.11.21. 22:43
Donnarumma itt már verve – Dybala gólja három pontot ért a Juventusnak (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-bajnokság szombat esti mérkőzésén a címvédő Juventus Paulo Dybala góljával 1–0-ra legyőzte a Milant. A két csapat helyet cserélt a 6-7. helyen a tabellán.

Alighanem kevesen gondolták a szezon előtt, hogy a 12. fordulónak úgy vág neki a Milan, hogy a Juventus előtt áll a tabellán, ez mégiscsak a 6. helyre elég. A rossz szezonkezdés után ugyanakkor a torinóiak az elmúlt hetekben feljövőben voltak a Serie A-ban, ám a milánóiak is ötös bajnoki veretlenségi sorozattal vágtak neki a meccsnek, így izgalmasnak ígérkezett a találkozó.

Ehhez képest az első félidő, ha nem is unalmasra, de visszafogottra sikerült. A mezőnyben nem volt rossz az iram, de a kapuk keveset forogtak veszélyben, és általában akkor is távoli lövések után.

Az első, stadiont megrázó „hűhára” a 26. percig kellett várni, amikor Claudio Marchisio vette célba a kaput a félpálya közepétől, erre a Milan Alessandro Cerci-fejessel válaszolt.

A félidő hajrájában Hernanes veszélyeztetett kétszer is, előbb léc fölé lőtt, majd a Giacomo Bonaventura fején megcsúszó szabadrúgása után védett óriásit Gianluigi Donnarumma. A Milan 16 éves kapusának egész meccsen mutatott magabiztosságát látva egyébként alighanem sokaknak volt az az érzése: az elmúlt és a következő húsz év kiemelkedő kapusát látja a találkozón a nagyérdemű – még ha a kapuvédő végül el is szenvedte első vereségét tétmeccsen.

Az első félidőben a Milan csak 37.5 százalékban birtokolta a labdát, ami az OptaPaolo szerint a legalacsonyabb mutató ebben az évadban az olasz élvonalban.

A szünetben Massimiliano Allegri a Hernanes, Leonardo Bonucci cserével 4–3–1–2-ről 3–5–2-re váltott a széleket erősítendő, és egy elfutás a 65. percben meg is hozta az eredményt. Az első félidőben a megsérülő Patrice Evrát váltó Alex Sandro adott be balról, Paulo Dybala kiválóan vette át a labdát, amelyet második mozdulattal, öt méterről védhetetlenül vágott a hálóba. 1–0

Nem találta az újítás kulcsát a Milan, amely gyakorlatilag helyzetbe sem tudott kerülni a folytatásban, így pedig nem volt esély az egyenlítésre. A Juventus taktikusan játszotta végig az utolsó húsz percet, sőt Mario Mandzukic révén a hosszabbításban még a hazaiak szerezhettek volna gólt.

Szinisa Mihajlovics hetedik nekifutásra sem tudta legyőzni aktuális csapatával Allegri gárdáját, a Juve sorozatban hatodszor győzte le a Serie A-ban a Milant, ez rekord a két csapat párharcában.

A Bologna–Roma meccsről itt olvashat!

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ

Juventus–Milan 1–0 (Dybala 65.)
KORÁBBAN
Bologna–Roma 2–2 (Masina 14., Destro 87. – 11-esből, ill. Pjanic 52. – 11-esből, Dzeko 72. – 11-esből)

1. Fiorentina 12 9 3 24–9 +15 27
2. Roma 13 8 3 2 29–15 +14 27
3. Internazionale 12 8 3 1 12–7 +5 27
4. Napoli 12 7 4 1 22–8 +14 25
5. Sassuolo 12 6 4 2 14–10 +4 22
6. Juventus 13 6 3 4 17–11 +6 21
7. Milan 13 6 2 5 15–17 –2 20
8. Atalanta 12 5 3 4 13–14 –1 18