Serie A: egy góllal nyert az Empoli, a hajrában mentett pontot a Cremonese

2022.11.05. 17:22
Piatek szerezte a mérkőzés első gólját (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó bajnokság (Serie A) 13. fordulójának szombati játéknapjának kezdetén az Empoli a Sassuolót, míg a Salernitana a Cremonesét fogadta. Az Empoli egygólos győzelmet aratott, a Cremonese egy tizenegyest követően a hajrában rabolt pontot.

EMPOLI–SASSUOLO

A 65. percig kellett várni a mérkőzés első és egyetlen találatára, Tommaso Baldanzi volt eredményes Satriano passzából. 1–0 (VIDEÓ ITT) Győzelmével az Empoli egy pontra megközelítette a tabella 11. helyén álló Sassuolót.

SALERNITANA–CREMONESE

Korán vezetést szerzett a hazai csapat, egy szép támadás után Krzysztof Piatek csapott le a kapusról kijövő labdára és közvetlen közelről talált be. 1–0 (VIDEÓ ITT) Nem örülhetett sokáig a Salernitana, a 12. percben Tsadjout fejelte David Okerekének a labdát, aki védhetetlenül lőtt kapásból a kapuba. 1–1 (VIDEÓ ITT)

A félidő vége előtt Lassana Coulibaly góljával ismét előnybe került a Salernitana. A 26 éves játékos Candreva kiugratása után lőtt éles szögből Carnesecchi kapus lábai között a kapuba. 2–1 (VIDEÓ ITT)

A mérkőzés hajrájában tizenegyeshez jutott a vendégcsapat. A csereként beállt Daniel Ciofani lövését kivédte Sepe, azonban a játékvezető újrarúgatta a büntetőt. Az ismétlést hiába védte megint Sepe, a kipattanót már belőtte Ciofani. 2–2 (VIDEÓ ITT)

A Cremonese továbbra is nyeretlen, de az egy ponttal elmozdult az utolsó helyről.

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ
Empoli–Sassuolo 1–0
(Baldanzi 64.)
Salernitana–Cremonese 2–2 (Piatek 3., Coulibaly 38., ill. Okereke 12., Ciofani 89.)