Serie A: egy gól itt, egy gól ott, döntetlen a Salernitana–Torinón

R. D. P.R. D. P.
2023.01.08. 14:42
November óta először szerzett pontot a Salernitana, megint nem nyert a Torino (Fotó: Getty Images)
A Salernitana és a Torino 1–1-es döntetlenjével indult az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójának vasárnapi játéknapja.

Uralta az első játékrészt a vendég Torino, amely a gólja előtt több alkalommal is megszerezhette volna a vezetést: előbb David Zima sarokkal járt közel a találathoz, Guillermo Ochoa védett, majd Alessandro Buongiorno lövése súrolta a kapufát. A 36. percben tört meg a jég Antonio Sanabria révén, aki két védő gyűrűjében fejjel volt eredményes.

Az Ochoa-védéseknek köszönhetően meccsben maradó Salernitana a fordulást követően hamar egyenlített: Tonny Vilhena nagyszerű kontra végén vette be Vanja Milinkovics-Szavics kapuját. A folytatásban a kapott gól ellenére továbbra is a torinóiak domináltak, noha helyzetei a hazaiaknak is adódtak. Több gól egyik oldalon sem született, pontosztozkodás lett a vége.

A sorozatban harmadszor ikszelő Torino 10. a Serie A tabelláján, míg a három vereség után pontot szerző Salernitana a 13. pozíciót foglalja el.

Korábban
Monza–Internazionale 2–2 (Ciurria 11., Caldirola 90+3. ill. Darmian 10., Lautaro Martínez 22.)

Juventus–Udinese 1–0 (Danilo, 86.)
Fiorentina–Sassuolo 1–1 (Saponara 48., ill. Berardi 57. – 11-esből)

1. Napoli 16 13 2 1 37–13 +24 41
2. Juventus 17 11 4 2 26–7 +19 37
3. Milan 16 11 3 2 31–16 +15 36
4. Internazionale 17 11 1 5 37–24 +13 34
5. Lazio 16 9 3 4 27–13 +14 30
6. Roma 16 9 3 4 19–14 +5 30