Serie A: egy félidő alatt négyet lőtt – kiütéses győzelmet aratott a Napoli

B. D. K./H. D./K. Zs.B. D. K./H. D./K. Zs.
2021.01.17. 20:01
Insigne duplázott – hengerelt a Napoli (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén a Napoli gálázott a Fiorentina ellen. Az Atalanta hazai pályán nem bírt a Genoával.

A Napoli majdnem napra pontosan egy évvel ezelőtt kétgólos vereséget szenvedett a San Paolóban a Fiorentinától. Most viszont az azóta Diego Armando Maradonára keresztelt stadionban nem kegyelmezett Gennaro Gattuso együttese, és már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést.

Az 5. percben Lorenzo Insigne juttatta vezetéshez a hazaiakat, akik ezen a meccsen remekül éltek a kínálkozó lehetőségekkel. Az első játékrész hajrájában szűk 10 percen belül háromszor is kapituláltak a vendégek – Diego Demme, Hirving Lozano és Piotr Zielinski is eredményes volt –, így a második félidőre már csak az maradhatott a kérdés, mennyire tartalékol a Napoli a Juventus elleni olasz Szuperkupa-találkozóra.

A fordulás után Gattuso csapata közel járt ahhoz, hogy tizenegyest kapjon, ám Insigne esésénél a játékvezető nem látott szabálytalanságot. A 72. percben Germán Pezzella rossz ütemű szerelési kísérlete után így is elvégezhetett egy büntetőt a hazai gárda. A labda mögé Insigne állt, aki magabiztosan passzolt a kapuba.

A 6–0-s végeredményt Matteo Politano alakította ki a 89. percben, amikor egy remek szóló után vette be a „violák" hálóját.

Sokáig úgy tűnt, a Parma a Sassuolo otthonában megszakítja a nyolcmeccses nyeretlenségi sorozatát, ám Juraj Kucka góljára Filip Djuricsics a 93. percben tizenegyesből válaszolt, így 1–1-es döntetlennel zárult a mérkőzés. A Parma magyar játékosát, a 18 éves Balogh Botondot ezúttal nem nevezték a találkozóra.

A sereghajtó Crotone könnyed sikert aratott: a duplázó Simy vezérletével 4–1-re legyőzte a Beneventót.

A kellemetlen pozícióban lévő Genoa egy hete legyőzte a Bolognát, a hét közepén megkeserítette a Juventus életét a kupában, vasárnap pedig értékes pontot szerzett Bergamóban – véget vetve ezzel az Atalanta hárommeccses győzelmi sorozatának.

OLASZ SERIE A
18. FORDULÓ

Napoli–Fiorentina 6–0 (L. Insigne 5., 72. – 11-esből, Demme 36., Lozano 38., Zielinski 45., Politano 89.)
Crotone–Benevento 4–1 (Glik 5. – öngól, Simy 29., 54., Vulics 65., ill. Iago Falque 83.)
Sassuolo–Parma 1–1 (Djuricsics 90+3. – 11-esből, ill. Kucka 37.)
Atalanta–Genoa 0–0
Internazionale–Juventus 2–0 (Ar. Vidal 12., Barella 52.)
HÉTFŐN
20.45:
Cagliari–Milan (Tv: Digi Sport1)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Bologna–Verona 1–0 (Orsolini 19. – 11-esből)
Torino–Spezia 0–0
Sampdoria–Udinese 2–1 (Candreva 67. – 11-esből, Torregrossa 81., ill. De Paul 55.)