Serie A: Dzeko volt a hős, az Inter legyőzte a Napolit

L. M.L. M.
2023.01.04. 22:48
Dzeko fejese döntötte el a forduló rangadóját (Fotó: Getty Images)
Az Internazionale Edin Dzeko góljával 1–0-ra legyőzte a Napolit az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának rangadóján. A Napoli 2022 áprilisa óta az első vereségét szenvedte el a bajnokságban.

INTERNAZIONALE–NAPOLI

Gól ugyan nem született, de nagy helyzetek jellemezték a forduló rangadójának első félidejét. Dimarco már a 4. percben megszerezhette volna a vezetést az Internek, majd a 26. percben Darmian veszélyeztetett. A játékrész hajrájában még Romelu Lukaku is eleresztett egy lövést, de a labda a kapu felett szállt el.

A második félidő elején megtört a jég, egy gyönyörű támadást követően megszerezte a vezetést az Inter. Mhitarjan egy remek keresztlabdával játszotta meg Dimarcót, aki a bal oldalról jól tette középre a labdát, Edin Dzeko pedig tökéletesen helyezkedett és a védője mellett a kapuba fejelt (1–0). VIDEÓ ITT!

A hajrára felpörögtek az események, a játékvezető négy sárgát is kiosztott négy perc alatt, majd a 90. percben megvolt a Napoli esélye az egyenlítésre, deOnana hatalmasat védettRaspadori lövésénél.

Az Inter kitartott és legyőzte a Napolit, amely első vereségét szenvedte el a bajnokságban ebben az idényben (utolsóként a topligákban – a szerk.), s legutóbb 2022 áprilisában kapott ki a Serie A-ban.

UDINESE–EMPOLI

Nagy ködben kezdődött meg az Udinese és az Empoli összecsapása, ám a vendégeket ez egy cseppet sem zavarta, már a 3. percben megszerezték a vezetést Tommaso Baldanzi góljával (0–1). VIDEÓ ITT!

A második játékrész közepén egyenlített az Udinese,Udogie lapos passzát váltotta gólra középen Roberto Pereyra (1–1). VIDEÓ ITT!

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ
Internazionale–Napoli 1–0
(Dzeko 56.)
Udinese–Empoli 1–1 (Pereyra 70., ill. Baldanzi 3.)
Korábban
Salernitana–Milan 1–2(Bonazzoli 83., ill. Rafael Leao 10., Tonali 15.)
Sassuolo–Sampdoria 1–2(Berardi 64. – 11-esből, ill. Gabbiadini 25., Augello 28.)

Spezia–Atalanta 2–2(Gyasi 8., Nzola 31., ill. Höjlund 77., Pasalic 90+2.)
Torino–Hellas Verona 1–1(Alekszej Mirancsuk 64., ill. Djuric 45.)

AS Roma–Bologna 1–0(Lo. Pellegrini 6. – 11-esből)
Lecce–Lazio 2–1(Strefezza 57., Colombo 71., ill. Immobile 14.)
Cremonese–Juventus 0–1(Milik 90+1.)
Fiorentina–Monza 1–1(Cabral 19., ill. Carlos Augusto 61.)

1. Napoli 16 13 2 1 37–13 +24 41
2. Milan 16 11 3 2 31–16 +15 36