Serie A: Dzeko büntetőt rontott, de ez is belefért a Romának

2017.02.12. 14:24
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójában a Roma 2–0-ra győzött a Crotone vendégeként.

A vendégek már a 17. percben megszerezhették volna a vezetést, de Dzeko büntetőből a jobb alsó sarok mellé helyezett.

Ebben a szezonban senki sem hagyott ki több büntetőt a Serie A-ban, mint Edin Dzeko (2).

Az első félidő hajrájában aztán Nainggolan megtörte a jeget, Szalah passza után ő már eltalálta a jobb alsót, Cordaz hiába vetődött (0–1).

Az 58. percben Falcinelli lövése után rövid ideig ünnepelhettek a hazaiak, de a támadó már lesen kapta a labdát, így nem ért a gól.

Nem úgy a Romáé a 77. percben, Szalah jobb oldali centerezése után Dzeko is megrúgta a saját gólját, két lépésről az üres kapuba passzolt (0–2).

Az olasz góllövőlistát vezető bosnyák támadó szezonbeli 18. bajnoki gólját szerezte meg, a Roma visszaelőzte a Napolit, és a második helyen áll a tabellán.

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ
Crotone–Roma 0–2
(Nainggolan 40., Dzeko 77.)
Cagliari–Juventus 0–2 (Higuaín 37., 47.)
Sampdoria–Bologna 3–1 (Muriel 81. – 11-esből, Schick 83., Mbaye 88. – öngól, ill. Dzemaili 18.)
Palermo–Atalanta 1–3 (Csocsev 41., ill. Conti 19., A. Gómez 26., Cristante 79.)
Sassuolo–Chievo 1–3 (Matri 24., ill. Inglese 39., 56., 67.)
Internazionale–Empoli 2–0 (Éder 14., Candreva 54.)
Torino–Pescara 5–3 (Falqué 2., Ajeti 9., Belotti 15., 61., Ljajics 53., ill. Ajeti 73. – öngól, Benali 75., 83.)