Serie A: drámai végjáték, a VAR elvett egy pontot a Samptól

D. Á.D. Á.
2023.01.16. 22:49
Gabbiadini úgy esett rá a labdára, hogy kézzel ért hozzá, ez lett a Sampdoria veszte (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójában az Empoli 1–0-ra legyőzte a Sampdoriát.

Az Empoli a második félidő elején, az 55. percben szerezte meg a vezető – s mint később kiderült: győztes – találatot. Bal oldali szögletet követően Tyronne Ebuehi csúsztatott a Sampdoria kapujába.

A genovai gárda minden követ megmozgatott az egyenlítés érdekében, a 97. percben még Emil Audero is előrehúzódott egy sarokrúgásnál. Éppen a 25 éves kapus elé került a labda, pazar löbböléssel tálalt Omar Colley elé, aki nem is hibázott közelről.

Hiába örültek azonban a Samp játékosai, jött a videobíró – Gabbiadini pont úgy esett a tizenhatos vonalánál, hogy a keze hozzáért a labdához. A bíró emiatt elvette a találatot, az Empoli pedig megnyerte a mérkőzést.

A Sampdoria 18 mérkőzés után kilenc ponttal a tabella utolsó előtti helyén áll.

SERIE A
18. FORDULÓ

Empoli–Sampdoria 1–0 (Ebuehi 55.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Napoli–Juventus 5–1 (Osimhen 14., 65., Kvarachelia 39., Rrahmani 55., Elmasz 72., ill. Di María 42.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Lecce–Milan 2–2 (Th. Hernandez 3. – öngól, Baschirotto 23., ill. Leao 58., Calabria 71.)
Cremonese–Monza 2–3
(Ciofani 67., Dessers 83., ill. Ciurria 8., Caprari 19., 55. – az elsőt 11-esből)
Internazionale–Verona 1–0
(La. Martínez, 3.)
VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Sassuolo–Lazio 0–2 (Zaccagni 45+3. – 11-esből, Felipe Anderson 90+4.)
Torino–Spezia 0–1
(Nzola 28. – 11-esből)
Udinese–Bologna 1–2 (Beto 10., ill. Sansone 59., Posch 80.)
Atalanta–Salernitana 8–2 (Boga 5., Lookman 20., 54. – az elsőt 11-esből, Scalvini 23., Koopmeiners 38., Höjlund 41., Éderson 61., Zortea 85., ill. B. Dia 10., Nicolussi Caviglia 56.)

Roma–Fiorentina 2–0