Serie A: CR7 bő 20 perc alatt triplázott a Cagliari ellen, győzött a Juve

2021.03.14. 19:53
Cristiano Ronaldo másodszor szerzett mesterhármast az olasz bajnokságban, másodszor is a Cagliari ellen (Fotó: AFP)
Cristiano Ronaldo ellenállhatatlanul futballozott az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésének első félidejében, s gyakorlatilag 22 perc alatt megnyerte a Juventusnak a Cagliari elleni meccset, hiszen a 10. és a 32. perc között klasszikus mesterhármast szerzett.

A Juventus – és Cristiano Ronaldo – nem sokat vacakolt a Cagliari ellen, igaz az első percekben még a kiesés ellen küzdő vendéglátók is próbálkoztak zavart okozni a vendégek tizenhatosán belül, ám a portugál klasszis a gyakorlatilag első helyzetéből gólt fejelt a 10. percben, megadva az alaphangot a mérkőzéshez.

A 36 éves Ronaldónak negyedórára sem volt szüksége az újabb találathoz, a maga által kiharcolt tizenegyest vágta jobbal kíméletlenül a kapuba, s teljesítményére a meccs 32. percében ballal tette fel a koronát, amikor kissé jobbról a léc alá lőtt.

Ezzel gyakorlatilag minden lényegi kérdést egymaga döntött el torinói támadó, még akkor is, ha a második félidő első negyedórájának végén Giovanni Simeone szépített. A további zárkózásra nem futotta a vendéglátók erejéből, így maradt a 3–1-es Juve-sikert jelentő végeredmény.

A portugál ezzel idénybeli első mesterhármasát jegyezte, s tavaly január eleje óta az elsőt – akkor egyébként szintén a Cagliari volt az „alany”.

CRISTIANO RONALDO MESTERHÁRMASA

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
Cagliari–Juventus 1–3
(G. Simeone 61. ill. Cristiano Ronaldo 10., 25., 32. – a másodikat 11-esből)

KÉSŐBB
20.45:
Milan–Napoli (Tv: Digi Sport2)

KORÁBBAN
Bologna–Sampdoria 3–1 (Musa Barrow 27., Svanberg 41., R. Soriano 70., ill. Quagliarella 37.)
Parma–Roma 2–0 (Mihaila 9., Hernani 55. – 11-esből)
Torino–Internazionale 1–2
(Sanabria 70., ill. R. Lukaku 62. – 11-esből, L. Martínez 85.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Sassuolo–Hellas Verona 3–2 (M. Locatelli 4., Djuricsics 51., H. Traoré 81., ill. D. Lazovics 43., Dimarco 79.)
Benevento–Fiorentina 1–4(Ionuta 56., ill. Vlahovics 8., 26., 45+1., Eysseric 75.)
Genoa–Udinese 1–1 (Pandev 8., ill. De Paul 28. – 11-esből)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK

Lazio–Crotone 3–2 (Milinkovics-Szavics 14., Luis Alberto 39., Felipe Caicedo 84., ill. Simy 29., 50. – a másodikat 11-esből)
Atalanta–Spezia 3–1 (Pasalic 54., 73., Muriel 55., ill. Piccoli 82.)