Serie A: CR büntetőjével fordított és győzött a Juve

2019.01.27. 22:27
Végül győzelemnek örülhettek (Fotó: AFP)
Az olasz bajnokság 21. fordulójának utolsó előtti mérkőzésén a Lazio fogadta a listavezető Juventust, és hiába szerzett vezetést egy öngóllal a második félidőben, a Juve végül fordítani tudott, és megszerezte az újabb három bajnoki pontot, valamint továbbra is őrzi idénybeli bajnoki veretlenségét.

A Juventus azzal a tudattal léphetett pályára a Lazio otthonában, hogy a második Napoli pontokat szórt el a Milan otthonában szombaton, vagyis győzelmével tovább növelheti az előnyét a tabellán.

A Lazio azonban jól szervezett védelemmel fogadta a listavezetőt, így az első félidőben nem láthatott gólt a Stadio Olimpicióban a közönség, ráadásul még az időjárás sem igazán fogadta kegyeibe a nézőket – esett az eső.

A második félidőben aztán már valamelyest javult a helyzet, elállt az eső, s jöttek a gólok – más kérdés, hogy ennek a hazaiak összességében nem feltétlenül örülhettek. Azzal persze gyaníthatóan nem sok baja volt a Lazio fanatikusainak, hogy a labda egy szöglet után Emre Can fejéről saját kapujába került, ám a folytatással annál inkább.

Előbb ugyanis a néhány perccel korábban beállt Cancelo egyenlített, majd a hajrá pillanataiban Cristiano Ronaldo váltotta gólra a Senad Lulic szabálytalansága után megítélt büntetőt.

Ezzel a Juve megerősítette vezetését a bajnokságban, míg Cristiano Ronaldo üldözi a mesterlövészek versenyében lépéselőnybe került Fabio Qaugliarellát idénybeli 15. góljával.

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ

Lazio–Juventus 1–2 (E. Can 59. – öngól, ill. Cancelo 74., C. Ronaldo 88. – 11-es)

KORÁBBAN
Torino–Internazionale 1–0
(Izzo 35.)

Bologna–Frosinone
0–4 (Ghiglione 18., Ciano 21., 75., Pinamonti 52.)
Atalanta–Roma 3–3 (Castagne 44., Rafael Toloi 60., D. Zapata 71., ill. Dzeko 3., 33., El Shaarawy 40.)
Parma–SPAL 2–3 (Inglese 11. – 11-esből, 53., ill. Valoti 70., Petagna 75., M. Fares 87.)
Chievo–Fiorentina 3–4 (Stepinski 38., Pellissier 60. – 11-esből, Djordjevics 90., ill. L. Muriel 4., Benassi 27., Chiesa 79., 86.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Milan–Napoli 0–0
Sassuolo–Cagliari 3–0 (Locatelli 9., Babacar 45+4. – 11-esből, Matri 87.)
Sampdoria–Udinese 4–0 (Quagliarella 33., 56. – mindkettőt 11-esből, Linetty 68., Gabbiadini 78.)

1. Juventus 21 19 2 43–12 +31 59
2. Napoli 21 15 3 3 39–18 +21 48
3. Internazionale 21 12 4 5 31–15 +16 40
4. Milan 21 9 8 4 28–20 +8 35
5. Roma 21 9 7 5 40–29 +11 34
6. Sampdoria 21 9 6 6 39–26 +13 33
7. Atalanta 21 9 5 7 47–30 +17 32
8. Lazio 21 9 5 7 30–25 +5 32