Serie A: brusztolós meccsen nyert a Gattusóért is hajtó Napoli

K. T. I.K. T. I.
2021.01.31. 20:00
Politano (balra) gólja biztosította be a hazai sikert (Fotó: AFP)
A Napoli hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Parmátn az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában.

Olasz sajtóhírek szerint Gennaro Gattuso állásáért is játszott a Napoli, amely az utolsó előtti helyen álló Parmát fogadta. A vendégek zsinórban tíz nyeretlen bajnoki után látogattak a Diego Armando Maradonáról elnevezett, korábbi San Paolóba – és a 11. sikertelen meccsüket követően távoztak onnan.

Pedig a Parma egyáltalán nem futballozott alárendelt szerepben, az első félidőben, majd a másodikban is többet birtokolta a labdát a Napolinál, igaz, a helyzetek kialakításával az első játékrészben még hadilábon állt.

A vendégek pechjére a Napoli nem, sőt, az első igazi lehetőségét rögvest gólra váltotta: a 32. percben Elif Elmasz lőtte ki a jobb alsót (1–0).

A fordulás után már gólszerzési lehetőségekkel sem maradt adós a Parma, amely összességében nem keltette kiesőnek ígérkező csapat benyomását – ehhez képest sorra dönti a klubtörténet negatív rekordjait.

Gólt viszont megint csak a Napoli szerzett, a 82. percben Matteo Politano kapott remek passzt, majd lőtt két csel után a kapu jobb oldalába, megpecsételve a Parma sorsát (2–0). A 27 esztendős középpályás egyből szaladt is edzője, Gattuso nyakába ugrani – a csapat eredményessége miatt egyre többet kritizált tréner szempontjából több mint gesztusértékűnek tűnt mindez. Politano lassan igazi csodacsere lesz Olaszországban, idénybeli negyedik gólját lőtte a kispadról beszállva, ezzel az európai topligákban a legeredményesebb, holtversenyben Nils Petersennel és Krzysztof Piatekkel.

A Napoli a Verona elleni, kisebb meglepetést jelentő vereség után ismét győzni tudott a bajnokságban.