Serie A: Belotti büntetőt hibázott, mégis pontot mentett a Roma

B. A.B. A.
2022.11.13. 17:05
Matics mentett pontot a Romának (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában a Roma hazai pályán döntetlent játszott a Torinóval, a Monza 3–0-ra nyert a Salernitana ellen, míg a Spezia fordított, és 2–1-re legyőzte idegenben a Veronát.

Roma–Torino

A rómaiak annak tudatában léptek pályára, hogy az Atalanta vereségével akár az európai kupa indulást jelentő első hat pozícióban folytathatják a bajnokságot a világbajnokság után. A 25. percben hazai beadást követően Samuele Ricci kezére pattant a labda, Antonio Rapuano tizenegyest ítél a Roma javára, ám miután a VAR segítségével megvizsgálta az esetet, visszavonta ítéletét.

A második játékrész tizedik percében Wilfried Singo beadásából Karol Linetty fejelt tizenegy méterről a kapuba, ezzel szereztek vezetést a vendégek. 0–1 (VIDEÓ ITT)

Ezt követően a Roma nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében. A sérülése után visszatérő, a 72. percben csereként beálló Paulo Dybala lövésénél Vanja Milinovics-Szavics védeni tudott. A szerb kapus Stephan El Shaarawy próbálkozása után ismét nagyot védett. A korábbi Torino-csatár, Andrea Belotti a hosszabbításban tizenegyest hibázott. Dybala lövése pedig a kapufát találta el, a kipattanót azonban Nemanja Matics a hálóba helyezte. 1–1 (VIDEÓ ITT)

Monza–Salernitana

A Monza az elmúlt két találkozóján egyaránt három gólt szerezve győzött. Ennek megfelelően a hazaiak jobban kezdték a találkozót. A tizedik percben Gianluca Caprari lövését védte Luigi Sepe, a 24. percben azonban Carlos Augusto elé Dany Mota sarokkal készít elő, és a brazil ziccerből betalált. 1–0 (VIDEÓ ITT)

Bő tíz perccel később Dany Mota megduplázta a monzai előnyt, miután ballal Sepe karja alatt a kapuba lőtt. 2–0 (VIDEÓ ITT)

A mérkőzés végeredményét Matteo Pessina állította be a 74. percben, büntetőből volt eredményes. 3–0 (VIDEÓ ITT)

Verona–Spezia

Mindkét együttes célja a kiesést jelentő utolsó három hely elkerülése. A hazaiak egyhuzamban kilenc tétmérkőzésen szenvedtek vereséget, míg a vendégcsapat az elmúlt hét bajnoki találkozója során nyeretlen. A Verona az első, kaput eltaláló lövését rögtön gólra váltotta, Kevin Lasagna passzából Simone Verdi ért el gólt. 1–0 (VIDEÓ ITT)

A fordulást követően egyenlít a Spezia. Az angolai M'Bala Nzola tekert a kapu jobb oldalába Simone Bastoni passzából (VIDEÓ ITT), és a 69. percben ismét Nzola volt a főszereplő, amikor fejjel megszerezte a vezetést – egyben a győztes gólt. 1–2