Serie A: beállt 20 percre, két góljával győzött a Roma

R. P.R. P.
2021.11.21. 22:55
Afena-Gyan (jobbra) szenzációs duplát ért el (Fotó: AFP, archív)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában a Roma idegenben 2–0-ra legyőzte a Genoát.

A találkozó sokáig 0–0-ra állt, ám a 75. percben José Mourinho, a vendégek mestere cserére szánta el magát. Bejött a ghánai Felix Afena-Gyan, és ez nyerő húzásnak bizonyult az Andrij Sevcsenko vezette hazaiak ellen (az ukránnak ez volt az első meccse a Genoa mestereként a kinevezése óta). A 18 éves játékos hét perccel később szép lövéssel megszerezte a vezetést a Romának, majd a 94. percben még gyönyörűbb gólt rúgott. Így a Roma 2–0-ra győzött.

Az olasz élvonalban Afena-Gyan az első játékos, aki 2003. január 1. után születettként volt eredményes.

Ezzel a győzelemmel a Roma feljött az ötödik helyre a tabellán.

A gólok

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ
Genoa–Roma 0–2
(Afena-Gyan 82., 90+4.)

Korábban
Internazionale–Napoli 3–2 (Calhanoglu 25., Perisic 44., Lautaro 61., ill. Zielinski 17., Mertens 78.)
Sassuolo–Cagliari 2–2 (Scamacca 37., Berardi 52. – 11-esből, ill. K. Baldé 40., Joao Pedro 56. – 11-esből)
Bologna–Venezia 0–1