Serie A: beállították a 23 éves negatív rekordot, mégis nyertek

B. A.B. A.
2020.07.26. 19:35
Musa Barrow pazar formában, június vége óta a hatodik gólját szerezte (Fotó: AFP, archív)
A Bologna 3–2-re legyőzte a Leccét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Öt perc után már kettővel ment a Bologna – erre legutóbb 1998 áprilisában volt képes az együttes, az Udinese ellen –, a védelem azonban ezúttal sem hazudtolta meg magát, a 66. percben már 2–2 virított az eredményjelzőn.

A Bologna ezzel beállította a Verona 1992 és 1997 közötti negatív rekordját, 31 egymást követő meccsen nem tudta megóvni a kapuját a góltól.

A 93. percben mégis a saját javára billentette a mérkőzést Szinisa Mihajlovics együttese, amely a kettő az egy elleni helyzetet ugyan nem tudta megoldani, de a kipattanót követően Musa Barrow betalált Riccardo Orsolini átadása után (3–2).

A GYŐZTES GÓL

A vereséggel a Lecce borzasztóan nehéz helyzetbe került a bennmaradás szempontjából, két fordulóval a vége előtt négy pont a hátránya a 17. Genoához képest.