Serie A: Balogh és Sallai legjobb meccsén sem nyert a Palermo

2017.02.26. 14:27
A legutóbbi, Juventus elleni bajnokihoz hasonlóan a 26. fordulóban is Balogh Norberttel és Sallai Rolanddal a kezdőben állt fel az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Palermo, és a szicíliaiak a magyar csatár által kiharcolt büntetővel a 90. percig 1–0-ra vezettek...

Sallai Roland (balra) Baloghhoz hasonlóan nagy kedvvel futballozott, sokat volt játékban a Samp ellen (Fotó: Twitter/ Palermo)

A kiesést jelentő 18. helyen álló Palermóban mindkét magyar, Balogh Norbert és Sallai Roland is kezdőként lépett pályára a Sampdoria elleni hazai találkozón. Az első percek két légiósunkról szóltak, igaz, ekkor még nem úgy, ahogy szerettük volna.

A 4. percben Balogh nem tudott megtartani egy keresztlabdát, a Samp jöhetett bedobásból, ami után Sallai Roland buktatta Filip Djuricsicset a Palermo térfelének közepén. A szabadrúgást egy kiugratás követte, amellyel Fabio Quagliarella került nagy helyzetbe a bal szélen, már a kapus mellett is elhúzta a labdát, de a jobb kapufa mellé lőtt.

Ezután Sallainak több jó, támadást építő passza is volt, Balogh pedig a 16. percben egy lecsorgó labdából ziccerbe került, de négy méterről nem tudott túljárni Emiliano Viviano eszén.

Néhány perccel később újra lövőhelyzetbe kerülhetett volna a magyar csatár, de nem tudott a kapura fordulni a lengyel Bartosz Bereszynski szorításában.

A két játékos következő csatája után viszont már a magyar támadó örülhetett, meglehetősen érdekes jelenetek kíséretében. Balogh egy jobbról érkező beadásnál megelőzte a lengyelt, kinyújtotta a lábát, összeértek a levegőben, a magyar elesett, de elsőre nem tűnt szabálytalannak a Samp játékosa (sőt még az sem lett volna meglepő, ha a genovaiak rúghatnak szabadrúgást kifelé). Ennek ellenére Daniele Doveri játékvezető büntetőt ítélt. Sallai megfogta a labdát, megindult a kapu felé, de végül Ilja Nesztorovszki nem hagyta neki, hogy elvégezze a tizenegyest. A Palermo szezonbeli első büntetőjét így a macedón csatár váltotta gólra. 1–0

Olvasóinkat megkérdeztük az eset után, az első eredmények szerint többen voltak azok, akik szerint rosszul döntött a bíró.

SZAVAZÁS

Ön szerint jogosan ítélt tizenegyest a játékvezető?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Ez azonban a mieink érdemeiből nem von le semmit. Balogh mellett ugyanis Sallai is nagyon aktív volt. A 39. percben talán még munkálkodott benne a düh, hogy nem engedték neki elvégezni a tizenegyest, és kissé önzőn eleresztett egy távoli lövést, ami mellé ment.

A második félidőben viszont már igazi csapatjátékosnak bizonyult, időnként ő próbálta szervezni a mezőnyfölényben futballozó Palermo támadásait. Nesztorovszkit egy ízben helyzetbe is hozta, illetve volt egy lövés is, amely után Viviano védett. Sallait a 77. percben lecserélték, Alessandro Diamanti váltotta.

Baloghnak a második félidőben volt egy lendületes elfutása a bal oldalon, de passzából nem tudtak helyzetet kialakítani a társak. A magyar csatárt korábban kritika érte az olasz sajtóban az egyik meccs után, hogy észrevehetetlen volt, és talán még csak meg sem izzadt, nos, most erről szó sem volt. Végig nagy lendülettel, nagyon harcosan játszott (volt egy említést érdemlő sarkazós passza is). Fontos szerepet játszott a meccsen, a 83. percben cserélték le (Carlos Embalo váltotta), korábban még egyszer sem töltött ennyi időt a pályán. Ez volt a 12. bajnokija ebben a szezonban, összesen pedig a 16. a Serie A-ban.

Alighanem elmondhatjuk mindkét honfitársunkról, róla és a 11. olasz élvonalbeli bajnokiján szereplő Sallairól is, hogy a legjobb meccsüket játszották a Palermóban.

Más kérdés, hogy csapatuk végül nem tudott győzni, a 90. percben ugyanis egy szóló végén Luis Muriel passzából Quagliarella egyenlített. 1–1

SERIE A
22. FORDULÓ
Palermo–Sampdoria 1–1
(Nesztorovszki 31. – 11-esből, ill. Quagliarella 90.)
Genoa–Bologna
1–1 (Ntcham 94., ill. Viviani 57.)

Crotone–Cagliari
1–2 (Stoian 10., ill. Galvao 33., Borriello 69.)

S
assuolo–Milan 0–1 (Bacca 22. – 11-esből)

Chievo–Pescara
2–0 (Birsa 12., L. Castro 61.)

Lazio–Udinese
1–0 (Immobile 73. – 11-esből)

Internazionale–Roma 1–3 (Icardi 81., ill. Nainggolan 12., 56., D. Perotti 85. – 11-esből)