Serie A: az Inter nyert Udinében, ismét két pont a különbség

2022.05.01. 19:59
Lautaro Martínez (balra) és Ivan Perisic is betalált (Fotó: AFP)
Az Inter 2–1-re legyőzte az Udinesét az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójának vasárnapi kora esti mérkőzésén.

A Bologna elleni botlás és a Milan meccsnyerései után nagy győzelmi kényszerben lépett pályára az Inter, amelynek vezetőedzője, Simone Inzaghi négy helyen változtatott a kezdőcsapat összetételén: többek között az elképesztőt hibázó Andrei Radu is kikerült.

A milánói fekete-kékek gyorsan megszerezték a vezetést, a 12. percben Federico Dimarco szögletét követően Ivan Perisic fejelt a rövid sarokba (0–1).

A félidő hajrájában a vendégek megduplázták az előnyüket, Pablo Marí szabálytalansága után tizenegyeshez jutott az Inter, és bár Lautaro Martínez csak a kapufát találta el, a kipattanót az argentin már befejelte(0–2). A 24 éves támadónak ez volt a 21. gólja az idényben, ezzel beállította az eddigi legjobbját (21, 2019–2020).

A második játékrészben az Udinese szépített Ignacio Pussetto révén, viszont újabb gól – legalábbis szabályos – nem született (1–2).

Az Inter így ismét kétpontos lemaradással követi a városi rivális éllovast, óriási izgalmakra van kilátás az utolsó fordulókban.

Az esti mérkőzésen a Roma gól nélküli döntetlent játszott a Bolognával.

A BAJNOKESÉLYESEK HÁTRALÉVŐ MÉRKŐZÉSEI
1. AC Milan (77 pont, 35 meccs): Hellas Verona (i), Atalanta (o), Sassuolo (i)
2. Internazionale (75 pont, 35 meccs):
Empoli (o), Cagliari (i), Sampdoria (o)

OLASZ SERIE A
35. FORDULÓ

Udinese–Internazionale 1–2 (Pussetto 72., ill. Perisic 12., Lautaro Martínez 39.)
Roma–Bologna 0–0
Korábban
Milan–Fiorentina 1–0
(Rafael Leao 82.)
Empoli–Torino 1–3 (Zurkowski 56., ill. Belotti 77., 87., 90+6. – az első kettőt 11-esből)
Kiállítva: Verre (Empoli, 59.), Stojanovic (Empoli, 86.)

Juventus–Venezia 2–1 (Bonucci 7., 86., ill. Aramu 71.)
Spezia–Lazio 3–4
(Amian 9., Agudelo 35., Hrisztov 56., ill. Immobile 33., Provedel 54. – öngól, Milinkovics-Szavics 68., Acerbi 90+1.)
Napoli–Sassuolo 6–1
(K. Koulibaly 7., Osimhen 15., Lozano 19., Mertens 21., 54., Rrahmani 80., ill. M. Lopez 87.)
Cagliari–Hellas Verona 1–2(Joao Pedro 57., ill. Barák 7., Caprari 44.)
Sampdoria–Genoa 1–0(Sabiri, 25.)