Serie A: az Inter majdnem elszórakozta kétgólos előnyét

2018.04.22. 16:59
Ciro Immobile megszerezte szezonbeli 28. és 29. bajnoki gólját is (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójában az Inter 2–1-re nyert a Chievo otthonában. Az utolsó perchez érkezve a milánóiak két góllal vezettek, ehhez képest a végén majdnem egyenlített a házigazda.

A lendületes első félidő után az Inter még örülhetett is, hogy gól nélkül fordulhatott, hiszen előbb Pucciarelli lövését a kapufa hárította, majd Handanovicnak kellett bravúrt bemutatnia Giaccherini, Cacciatore és Pucciarelli lövésénél is.

A fordulást követően új Inter jött ki, ami már az 50. percben gólt eredményezett: egy kis videózást követően D'Ambrosio passza után Icardi gólját végül megadta a játékvezető (0–1).

A 61. percben egy gyönyörű támadás végén Rafinha okos passzából Perisic is betalált, úgy tűnt, eldöntve ezzel a meccset (0–2).

A kiesés elől menekülő veronai csapat viszont nem adta fel, és Birsa parádés passza után Stepinski a 90. percben szépített, sőt a 95. percben Tomovics lábában volt az egyenlítő találat is, de végül estében nem tudott már a kapuba továbbítani (1–2).

Az Udinese hiába vezetett már a 6. percben, pont nélkül maradt a Crotone ellenében, az Atalanta legyűrte a Torinót, míg a Lazio a meccs végére kiütötte a Sampdoriát – Immobile pedig megszerezte a 28. és 29. bajnoki gólját is az idényben.

A Crotone sikerével kiesett a Benevento.