Serie A: az Inter két góllal nyert Firenzében

2021.02.05. 22:40
Ivan Perisic is betalált, az Inter két góllal nyert Firenzében (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának nyitó mérkőzésén az Inter idegenben 2–0-ra legyőzte a Fiorentinát.

A bajnoki címre hajtó Inter már a mérkőzés elején vezetést szerezhetett volna a Fiorentina otthonában, ám Nicolo Barella lövése után Bartlomiej Dragowski védett. Nagyjából 25 perccel később már a lengyel kapus is tehetetlen volt Barella lövése után, a 23 éves olasz középpályás Alexis Sánchez passza után átvette a labdát, majd 21 méterről mesterien tekert a bal alsó sarokba. 0–1

Nicolo Barella gólja

A szünet előtt Giacomo Bonaventura és Cristiano Biraghi is egyenlíthetett volna, Samir Handanovicon azonban nem tudtak kifogni.

Ez a második félidőben bosszulta meg magát, hiszen az 51. percben megduplázta az előnyét az Inter: remekül felépített támadás végén Asraf Hakimi lapos beadása után csak az üres kapuba kellett továbbítania a labdát Ivan Perisicnek, a horvát támadó pedig nem is hibázott. 0–2

Ivan Perisic gólja

A folytatásban a milánói együttes növelhette volna az előnyét, míg a Fiorentina nem igazán tudott veszélyeztetni. Újabb gól nem esett, így az Inter 2–0-ra nyert, és élre állt a tabellán – igaz, a városi rivális AC Milannak jó esélye van a visszaelőzésre, hiszen vasárnap a sereghajtó Crotonét fogadja.