Serie A: az év ziccerét puskázta el, de így is nyert a Roma – videó

D. Á.D. Á.
2022.10.31. 22:45
Abraham ordító helyzetet hagyott ki (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójában a Roma 3–1-re legyőzte a Hellas Veronát idegenben, este pedig a Bologna vendégként győzedelmeskedett a Monza ellen.

A Roma viszonylag korán, a 19. percben vezetésez juthatott volna Tammy Abraham révén, ám az angol csatár az év egyik legnagyobb bakiját mutatta be – már a kapus mellett is elvitte a labdát, azonban mégsem tudta eltalálni az üresen tátongó kaput. (VIDEÓ ITT!)

A 27. percben ezt meg is büntette a hazai csapat, Faraoni lövése Pawel Dawidowiczon pattant meg szerencsésen a Verona szempontjából, Rui Patríciónak így esélye sem volt védeni. 1–0 (VIDEÓ ITT!) Tíz perccel később Dawidowicz ismét büntetett, csak kicsit másképp – brutális belemenése után a VAR kihívta a játékvezetőt, aki gyors visszanézés után egyből kiállította a lengyel védőt. (VIDEÓ ITT!)

Az első félidő hosszabbításában egy labdaszerzés után megint csak Abraham került helyzetbe, a labda a kapufáról egyenesen Nicolo Zaniolo elé pattant, aki az üres kapuba passzolt. 1–1 (VIDEÓ ITT!)

A Verona emberhátrányban is szépen tartotta az ikszet, ám a 88. percben a vendégek csak berámolták a második gólt, Cristian Volpato volt eredményes a tizenhatos vonaláról (VIDEÓ ITT!). A ráadásban még Stephan El Shaarawy is betalált, így alakult ki az1–3-as végeredmény. (VIDEÓ ITT!)