Serie A: az első meccset a vírus nyerte, utána jött a Juve

2021.12.21. 22:50
A Juve támadója, Bernardeschi (jobbra) már az első gólban is fontos szerepet játszott a Cagliari ellen, majd ő állította be a 2–0-s végeredményt (Fotó: AFP)
Az olasz Serie A 19. fordulójának keddre tervezett három mérkőzése közül végül csak kettőt rendeztek meg: a Genoa–Atalanta találkozón nem született gól, a Juventus viszont 2–0-ra nyert a Cagliari ellen.

Az már hétfőn látszódott, hogy a Serie A 19. fordulójának keddi játéknapján a koronavírus is főszerephez juthat. A rendezetlen tulajdonosi háttere miatt a kizárással is megfenyegetett Salernitanánál ugyanis az egyik játékosnak pozitív lett a koronavírustesztje, így végül nem is utazott el a csapat Udinébe, az Udinese–Salernitana mérkőzést nem rendezték meg.

A tabellán utolsó helyen álló salernóiak a helyi egészségügyi hatóság (ASL) utasításaira hivatkozva nem keltek útra. Más kérdés, hogy az udineiek álláspontja szerint hivatalosan nem halasztották el a meccset, ugyanis charetergéppel útra kelhettek volna a vendégek, ha idejében intézkednek, a hatóság ugyanis csak a menetrendszerinti járaton történő utazást tilthatja meg. Ezért az Udinese megjelent a stadionban, és a klubnál valószínűleg úgy számolnak, hogy meg kell kapniuk a három pontot.

Aztán délután az olasz sajtóban megjelent egy hír, hogy a Genoa–Atalanta (0–0) mérkőzés előtt a hazaiak egyik stábtagjánál is kimutatták a koronavírust, de ez végül nem befolyásolta a mérkőzés megrendezését. A legutóbbi négy bajnoki meccsét kivétel nélkül elveszítő, a Serie A-ban szeptember óta nyeretlen genovaiak ezúttal sem győztek, de nem is kaptak ki, ugyanis nem született gól a találkozón.

A Juventus–Cagliari (2–0) mérkőzés megrendezését nem veszélyeztette a koronavírus, de az első félidőben a csapatok sem jelentettek sok veszélyt a kapukra. Igaz, a Juve a 40. percben így is megszerezte a vezetést a meccs előtt 19. helyen álló Cagliari ellen: Federico Bernardeschi középre lőtt, megpattanó labdájába Moise Kean tette bele a fejét, Alessio Cragno kapus nem tudott védeni.

Nem úgy a másik oldalon , már a második félidőben Wojciech Szczesny, aki hatalmas bravúrt mutatott be Joao Pedro fejesénél. A Cagliarinak, annak ellenére, hogy kevesebbet birtokolta a labdát ellenfelénél, ezen kívül is megvolt az esélye az egyenlítésre, de nem tudott élni vele. Bernardeschi pedig a 83. percben a bal szélről leadott remek lövéssel végleg eldöntötte a három pont sorsát.

A Juve 2–0-ra győzött, a bajnokin több mint két hónapja nyeretlen Cagliari pedig immár a harmadik bajnokiját játszotta le sorozatban úgy, hogy gólt sem szerzett.