Serie A: az Atalanta az utolsó pillanatokban bukott pontokat

M. D.M. D.
2021.10.24. 14:33
Juan Musso rossz ütemben lépett ki a kapujából, így nem védhette Beto (9) fejesét (Fotó: Getty Images)
Az Atalanta 1–1-es döntetlenre végzett hazai pályán az Udinesével az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 9. fordulójában vasárnap délután.

A hazaiak a gól nélküli első félidő után a második játékrészben Ruszlan Malinovszkij huszonkét méteres átlövésével szerezték meg a vezetést (1–0). Az ukrán válogatott középpályásnál több gólt a tizenhatoson kívülről csak Lionel Messi (17) rúgott az öt európai topligában a 2019–2020-as idény kezdete óta.

Az Udinese a 90. percben még csak közel állt az egyenlítéshez, ám Juan Musso, a bergamói együttes kapusa nagy bravúrral megmentette csapatát (és egyik társát) az öngóltól. Ugyanő azonban négy perccel később árnyékra mozdult ki a vendégek szögleténél, amit Beto góllal büntetett (1–1), így az udinei gárda pontot rabolt a BL-résztvevőtől és sorozatban a harmadik bajnokiján játszott döntetlent.

Az Atalanta otthon az eddigi öt mérkőzéséből csak egyet nyert meg a Serie A mostani kiírásában (a Sassuolo ellen 2–1-re).

18.00: Roma–Napoli (Tv: Sport2)
20.45: Internazionale–Juventus (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Empoli 2–4 (L. Ranieri 48., Ismajli 55. – öngól, ill. Pinamonti 2., 45., Cutrone 11., Strandberg 13. – öngól)
Sassuolo–Venezia 3–1 (Berardi 37., Henry 50. – öngól, Frattesi 66., ill. Okereke 32.)

Bologna–Milan 2–4 (Ibrahimovic 49. – öngól, Barrow 52., ill. Rafael Leao 16., Calabria 35., Bennaszer 84., Ibrahimovic 90.)

PÉNTEKI EREDMÉNYEK
Torino–Genoa 3–2 (Sanabria 14., Pobega 31., Brekalo 77., ill. Destro 69., Caicedo 81.)
Sampdoria–Spezia 2–1 (Gyasi 15. – öngól, Candreva 36., ill. Verde 90+5.)

1. Milan 9 8 1 22–9 +13 25
2. Napoli 8 8 19–3 +16 24
3. Internazionale 8 5 2 1 23–11 +12 17
4. Roma 8 5 3 16–9 +7 15
5. Atalanta 9 4 3 2 15–11 +4 15
6. Lazio 8 4 2 2 18–13 +5 14
7. Juventus 8 4 2 2 12–10 +2 14