Serie A: az Atalanta átgázolt az idény meglepetéscsapatán

K. T. I.K. T. I.
2021.01.03. 16:56
Zielinski duplázott a Cagliari otthonában (Fotó: Getty Images)
Az Atalanta 5–1-re kiütötte a Sassuolót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában. A Napoli szintén magabiztos sikert ért el, a Cagliari otthonában győzött 4–1-re. A Torino a Parma feletti győzelmével mozdult el a tabella utolsó helyéről.

A kiesés elől menekülő Torino hőse az ifjú védő, Wilfried Singo lett, aki már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést a Parma otthonában. A 20 éves elefántcsontparti labdarúgó a harmadik legfiatalabb bekk a topligákban azok közül, akik gólt tudtak szerezni a 2020–2021-es idényben. A Torino végül 3–0-s sikert aratott, miután a 89., majd a 95. percben is betalált a teljesen kitámadó ellenfél kapujába.

Az Atalanta nem kímélte a Sassuolót, Dúvan Zapata már a 11. percben vezetést szerzett az ősz meglepetéscsapata ellen. Zapata később még egyszer bevette a vendégkaput, így már kilencgólos a Sassuolóval szemben karrierje során, amivel (holtversenyben) a legeredményesebb játékos az adott rivális történetében. Az 5–1-es bergamói győzelem nem jöhetett volna össze Robin Gosens remek teljesítménye nélkül, a német hátvéd az 57. percben maga is betalált, a 2019–2020-as évad kezdete óta már a 13. találatát jegyezte, amely a legtöbb a Real Madrid védőjével, Sergio Ramosszal karöltve.

A Sassuolo botlását kihasználva a Napoli már a negyedik helyen áll. Gennaro Gattuso csapata a Cagliari otthonában aratott 4–1-es sikert. A mérkőzésen Piotr Zielinski duplázott bő egy óra alatt, a lengyel második gólja után 2–1 volt az állás. Nem sokkal később kiállították a hazaiaktól Haralambosz Likojanniszt, ezt kihasználva a Napoli kiütésessé tette a különbséget.

A Roma Edin Dzeko 72. percben szerzett találatával gyűrte le a tíz emberrel bekkelő Sampdoriát, ezzel őrzi dobogós helyét.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ

Juventus–Udinese 4–1 (C. Ronaldo 31., 70., Chiesa 49., Dybala 90+4. ill. Zeegelaar 90+1.)
Benevento–Milan 0–2 (Kessié 15. – 11-esből, Rafael Leao 49.)
Internazionale–Crotone 6–2 (L. Martínez 20., 57., 78., Marrone 31. – öngól, R. Lukaku 64., Hakimi 87., ill. Zanellato 12., Golemics 37. – 11-esből)
Roma–Sampdoria 1–0
(Dzeko 73.)
Atalanta–Sassuolo 5–1 (Zapata 11., 49., Pessina 45., Gosens 57., Muriel 68., ill. Chiriches 75.)
Cagliari–Napoli 1–4 (Joao Pedro 60., ill. Zielinski 25., 62., Lozano 74., L. Insigne 86. – 11-esből)
Fiorentina–Bologna 0–0
Genoa–Lazio 1–1 (Destro 58., ill. Immobile 15. – 11-esből)
Parma–Torino 0–3 (Singo 8., Izzo 89., Gojak 90+5.)
Spezia–Verona 0–1 (Zaccagni 75.)

1. Milan 15 11 4 34–16 +18 37
2. Internazionale 15 11 3 1 40–19 +21 36
3. Roma 15 9 3 3 32–23 +9 30
4. Napoli 14 9 1 4 31–13 +18 28