Megvan Ibra 400. bajnoki gólja, a Milan megverte a Romát

P. K.P. K.
2021.10.31. 20:43
Ibrahimovic az első félidőben megszerezte profi pályafutása 400. bajnoki gólját – az elsőt még 1999-ben lőtte... (Fotó: AFP)
Az AC Milan az egy gólt szerző és egy tizenegyest kiharcoló Zlatan Ibrahimovic vezérletével, no meg némi szerencsével, fél órát emberhátrányban játszva is legyőzte az AS Romát 2–1-re a Serie A 11. fordulójában.

SERIE A
11. FORDULÓ
Roma–Milan1–2 (0–1)
Róma,Stadio Olimpico.Vezette:Maresca
Roma:Rui Patrício – Karsdorp (Shomurodov, 80.), Mancini, Ibanez, Vina (C. Pérez, 68.) – Cristante, Veretout – Zaniolo, Lo. Pellegrini, Mhitarjan (Afena-Gyan, a szünetben) – Abraham (El Shaarawy, 63.).Vezetőedző:José Mourinho
Milan:Tatarusanu – Calabria, Kjaer, Tomori, T. Hernandez – Kessié, Bennaszer (Romagnoli, 76.) – Saelemaekers (Ballo Touré, 68.), Krunic (Bakayoko, 77.), Rafael Leao (Tonali, 76.) – Ibrahimovic (Giroud, 58.).Vezetőedző:Stefano Pioli
Gólszerző:El Shaarawy (90+3.), ill. Ibrahimovic (25.), Kessié (57. – 11-esből)
Kiállítva:T. Hernandez (66.)

A Roma–Milan mérkőzés egyik nagy kérdése az volt, hogy a hazaiakat nyár óta irányító José Mourinho képes lesz-e megnyerni első rangadóját a csapattal, mert az első hat helyezett ellen még nem győztek a fővárosiak a portugál irányításával, képes lesz-e egy nagy skalppal feledtetni valamelyest az Európa-ligában, a norvég Bodö/Glimt otthonában elszenvedett múlt heti 6–1-es vereséget. A Milan szempontjából pedig az volt a fő kérdés, hogy tud-e a csapat tizedszer is győzni a bajnokságban, és tud-e tapadni a listavezető Napolira, amely délután megverte a Salernitanát, így hárompontos előnybe került a tabella élén.

A harmadik kérdés, amire a legelőször született meg a válasz, hogy tudja-e folytatni a különböző sorozatok és rekordok megdöntését a 40 éves Zlatan Ibrahimovic – nos, tudta! A 25. percben a bal szélről, lapos szabadrúgásból lőtt elemi erővel a hosszú alsóba. Az idényben az ötödik bajnoki meccsén harmadszor eredményes csatár pályafutása 400. bajnoki gólját szerezte (az elsőt még 1999-ben), ebből a 150.-et a Serie A-ban és a bajnoki meccseket nézve a 70.-et a Milanban.

A gól megfogta a Romát, mert azt megelőzően többször is eljutottak a hazaiak a Milan kapujáig, de azután a szünetig a vendégeknek voltak további, említést érdemlő lehetőségei. A 2. félidő elején folytatódott az Ibrahimovic-show. Előbb lőtt egy lesgólt, majd egy újabb leshelyzet után kiharcolt egy 11-est, amelyetFranck Kessié váltott gólra.

Az újabb gól után Ibra helyére bejött Oliver Giroud, és akkor úgy tűnt, a meccs érdemi része ezzel le is zárult. Csakhogy a 66. percben Theo Hernandez második sárga lappal a kiállítás sorsára jutott, ezután pedig a Roma izgalmassá tudta tenni a meccs hajráját.

A csereként beálló volt Milan-játékos, Stephan El Shaarawy szépített a 93. percben, de a hajrában Ciprian Tatarusanu kapus több nagy védést is bemutatott. José Mourinhót pedig alaposan kiakasztotta Fabio Maresca játékvezető, amiért nem ítélt 11-est, amikor Simon Kjaer nemcsak a labdát, hanem Lorenzo Pellegrini lábát is megrúgta a tizenhatoson belül, közvetlenül a lefújás előtt.

A Milan 2–1-re győzött, így pontszámban ismét beérte a tabellát vezető Napolit, míg a Roma továbbra is nyeretlen a rangadókon Mourinho vezetésével.

20. Cagliari1013612–22–106

VÉGE A MECCSNEK! A rómaiak a végén még kihagytak egy újabb helyzetet, melynél Tatarusanu védett, és két 11-est is reklamáltak a játékvezetőnél (Mourinho kirohant a világból is a második eset után), de az eredmény már nem változott, nyert a Milan.

90+7. perc. Veretout kapott sárga lapot.

93. perc, SZÉPÍT A ROMA. El Shaarawy egy lecsoergó labdából tíz méterről lőtt a bal felsőbe. 1–2

90. perc. NAGY VÉDÉS! Mancini 15 méteres lövését védte Tatarusanu. Hat perces hosszabbítás jön!

82. perc. NAGY HELYZET, de Kjaer nagyot mentett Zaniolo közeli fejesénél.

81. perc. Kessié kapott sárga lapot.

80. perc. Karsdorp helyett Somurodov állt be, védő helyett csatár hazai oldalon.

76. perc. Cserék a Milannál. Leaót Tonali, Bennaszert Romagnoli váltotta, majd Krunic helyett jött Bakayoko.

75. perc. Pellegrini nagyjából onnan csavart szabadrúgásból, ahonnan az első félidőben Ibra betalált, de a Roma játékosa magasan lőtte el a labdát, amely a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

73. perc. A nemrég még ápolásra szoruló El Shaarawy távoli, lapos lövését könnyedén fogta Tatarusanu.

68. perc. Calabria szólt oda a játékvezetőnek eyg sárga lapért cserébe.

68. perc. Cserék mindkét oldalon. Vina helyett C. Pérez álllt be, a Milannál pedig Saelemaekers helyett jött Ballo Touré állt be.

66. perc. KIÁLLÍTÁS A MILANNÁL! A sárgalapos Hernández estében buktatja Pellegrinit, az újabb sárga lappal pedig kiáll. A megítélt szabadrúgásból a sértett a sorfalat találta el, úgy 25 méterről.

65. perc. Tomori szövegelésért kapott lapot.

63. perc. Abraham helyett beállt a hazaiaknál a volt Milan-játékos, El Shaarawy.

58. perc. Ibra egy gól és egy kiharcolt büntető után átadta a helyét Giroud-nak.

57. perc. BENT VAN! Kessié a balra vetődő kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtt. 0-2.

53. perc. 11-ES? AZ!
Ibra újabb leshelyzete után Abraham hagyott ki egy helyzetet, majd a kontrából Ibrát buktatják a tizenhatoson belül, Maresca 11-est ítélt.A VAR jelzése után, Maresca visszanézi, marad a büntető.

50. perc. IBRA MEGINT BETALÁLT, DE A VAR LEST JELZETT. Ibra lép ki a védők közül, mellel átveszi az indítást, majd kissé jovbbról, a tizenhatoson belülről, jobbal kilövi a hosszú alsót, de lesen kapta a labdát, érvénytelenítették a találatot.

49. perc. Mancini lökte el sárga lapot érően Leaót.

47. perc. MÁRIS EGY LÖVÉS. Pellegrini 20 méterről tüzelt a léc fölé.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ.

Csere a szünetben: Mhitarjan helyett Afena-Gyan állt be.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+2. perc.Hernández 23 méterről, szabadrúgásból csavart kapura, Rui Patrício védett.

44. perc. Az újabb római szögletből Cristante fejelt, de nem találta el a kaput.

42. perc. Hernández késett el egy belépővel Zamniolóval szemben, jogosan járt a lap. A jobb oldali szabadrúgás pedig egy milánói játékosról pattant szögletre. Egymás után két szögletet is lőhetett a Roma, de egyikből sem alakult ki helyzet.

38. perc. DE SZÉP VOLT, CSAK LES! Az Ibrahimovictól kapott labdát Leao átemelte a kapus fölött és elegáns mozdulattal az üres kapuba fejelte, de már Ibra lesen kapta a labdát, így érvénytelen a gól.

Az idényben az ötödik bajnoki meccsén harmadszor eredményes, 40 éves Ibrahimovic pályafutása 400. bajnoki gólját szerezte, ebből a 150.-et a Serie A-ban és a bajnoki meccseket nézve a 70.-et a Milanban (összességében a Milanban ez volt a 87. gólja tétmeccsen).

30. perc. Bennaszer vezette keresztbe a labdát balról, majd jó húsz méterről, középről lőtt, de jócskán a kapu fölé.

28. perc. Ibra szólt oda a játékvezetőnek szólt oda a játékvezetőnek sárga lapot érően.

25. perc. GÓL! Ibrahimovic bomba erős, lapos szabadrúgása a bal alsóban köt ki! 01

24. perc. Karsdorp buktatta Leaót, sárga lap és ígéretes helyről, úgy 19 méterről, balról jöhet egy milánói szabadrúgás.

17. perc. Ibrahimovic Kruniccsal kényszerítőzött, majd a visszakapott labdából az ötös bal sarkáról fölé lőtt.

14. perc. Pellegrini egy lecsorgó labdából lőhetett kapura a tizenhatoson belül, de lecsúszott a lábáról, így mellé ment.

11. perc. EZ IS HELYZET! Egy jobb oldali beadásból Rafael Leao lőtt a kapu fölé!

7. perc. Zaniolo reklamálásért kapott sárga lapot.

7. perc. EGY LÖVÉS A MÁSIK OLDALON IS. Ibrahimovic, Kessié, majd Leao volt a labda útja, utóbbi 16 méterről, középrőől lőtt, de nem találta el a kaput.

3. perc. MÁRIS EGY NAGY HAZAI HELYZET. Vina passzolt középre a bal szélről, a rövid oldalon érkező Pellegrini az ötös előteréből lőtt a kapu mellé.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A pirosban játszó hazaiak kezdtek, fehérben a Milan.

José Mourinho irányításával nem nyert még a bajnokságban rangadót az AS Roma (Fotó: AFP, archív)

ELŐZMÉNYEK

♦ Az AS Romából Chris Smalling és Leonardo Spinazzola hiányzik sérülés miatt, a Milannál viszont Mike Maignan kapus mellett Alessandro Florenzi, Junior Messias, Alessandro Plizzari, Ante Rebic és Samu Castillejo sem bevethető.

♦ A Milan győzelmi kényszerben van, ha tapadni akar a listavezető Napolira, amely ebben a fordulóban megverte a Salernitanát, így a legutóbbi hat bajnokijukat megnyerő – és az eddigi tíz fordulóból kilencszer nyerő és egyszer ikszelő – milánóiaknak is győzni kell, ha nem szeretnének ponthátrányba kerülni a listavezetővel szemben.

♦ A Roma meglehetősen felemás idényt produkál egyelőre José Mourinhóval, hiszen a forduló előtt csak két pont választotta el a címvédő, 3. helyen álló Intertől, viszont múlt héten, ha meglehetően tartalékos összeállításban is, de 6–1-re kikaptak a fővárosiak az Európa-ligában a norvég Bodö/Glimt otthonában. Azóta ugyan ikszeltek a Napolival, majd megverték a Cagliarit, viszont a bajnokságban nem nyertek még rangadót (az első hat helyezett csapattal szemben), hiszen a Napoli elleni döntetlen mellett a Laziótól és a Juventustól is kikaptak.

♦ Az előző idényben, idén februárban a Milan 2–1-re győzött a Roma vendégeként, viszont egy éve, tavaly októberben, Milánóban 3–3-as döntetlenre végzett egymással a két csapat.

A 11. FORDULÓ VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEI
Internazionale–Udinese 2–0
(J. Correa 60., 68.)
Fiorentina–Spezia 3–0
(Vlahovics 44., 62., 74. – az elsőt 11-esből)
Sassuolo–Empoli 1–2 (Tonelli 43. – öngól, ill. Pinamonti 83., Zurkowski 90+1.)
Genoa–Venezia 0–0

Salernitana–Napoli 0–1 (Zelinski 61.)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Atalanta–Lazio 2–2 (D. Zapata 45+1., De Roon 90+4., ill. Pedro 18., Immobile 74.)
Verona–Juventus 2–1
(G. Simeone 11., 14., ill. McKennie 80.)
Torino–Sampdoria 3–0 (Praet 17., Singo 52., Belotti 90+3.)