Serie A: Arnautovic duplázott, de továbbra is nyeretlen a Bologna

2022.09.04. 17:03
Marko Arnautovic remek formában van (Fotó: Twitter/Opta)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában a Bologna 2–2-es döntetlent játszott a Speziával.

Nem kellett sokat várni az első gólra, már a hatodik percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat – Marko Arnautovic kapott egy hosszú indítást, elvitte a kifutó kapus mellett, majd ballal, estében gurított a kapu közepébe. 0–1

A jó kezdésre kissé ráült a Bologna, az első félidő hosszabbításában Simone Bastoni egy remek lapos lövéssel kiegyenlítette a mérkőzés állását. 1–1

A fordulás után nem állt le a Spezia: egy jobb oldali szabadrúgásra Jerdy Schouten csatárokat megszégyenítve érkezett, és csúsztatott a rövid alsóba. A probléma, hogy Shouten a Bologna játékosa, öngóljával már a hazaiak vezettek. 2–1

A Bologna nem tört össze a második bekapott góltól, szűk tíz perccel később Roberto Soriano parádésan indította a védők mögé befutó Arnautovicot, aki egy az egyben találta magát Dragowski kapussal – a 33 éves csatár nem hibázott, higgadtan gurított a jobb alsó sarokba. 2–2

Minden jel arra mutat, hogy a Manchester Uniteddel kapcsolatos átigazolási drámát maga mögött hagyta az osztrák fenegyerek, hiszen nagyszerűen kezdte az idényt – öt mérkőzésen öt gólt szerzett a Serie A-ban, ezzel a góllövőlista élére ugrott.