Serie A: akár a Chelsea ellen – újabb 1–0-s Juve-siker

P. K.P. K.
2021.10.02. 19:59
Federico Chiesa (jobbra) ezúttal gólpasszig jutott (Fotó: AFP)
A Serie A 7. fordulójában a Juventus Manuel Locatelli 86. percben szerzett góljával 1–0-ra győzött a városi derbin a Torino ellen.

Még három perc sem telt el a torinói derbiből, amikor a Juve csatára, Moise Kean helyzetbe került, de éles szögből mellé lőtt, majd az 5. percben hasonló távolságból Weston McKennie lőtt fölé.

Az idényt rosszul kezdő, de a legutóbbi öt tétmeccséből egy döntetlen mellett négyet megnyerő (kettőt a bajnokságban, kettőt a Bajnokok Ligájában) Juve keretének mélységéről sokat elmond, hogy a városi rangadón Leonardo Bonucci, Rodrigo Bentancur és Juan Cuadrado is csak a cserepadon kapott helyett abból az együttesből, amely hét közben 1–0-ra legyőzte a BL-címvédő Chelsea-t. Persze ott, ahol az egyik Európa-bajnok Leonardo Bonuccit egy másik Eb-győztes klasszis, Giorgio Chiellini tudja helyettesíteni (a másik két bekerülő pedig a meccs első két helyzetét kihagyó olasz, illetve amerikai válogatott duó, a Kean, McKennie kettős volt), nincsenek nagy problémák.

Hiába azonban a lehetőségek széles tárháza, a két korai helyzet után az első félidőben nem sokat mutatott a Juve (kaput eltaláló lövése sem volt), sőt Rolando Mandragora távoli bombájánál Wojciech Szczesny kapusnak nagyot kellett védenie, de Szasa Lukicsnak is megvolt az esélye, hogy vezetéshez juttassa a Torinót, de a kapu mellé fejelt.

A második félidőre a Juvéba beállt a Chelsea ellen győzők közül Cuadrado, és hamarosan lövőhelyzetbe is került, ám Vanja Milinkovics-Szavics védett. A folytatásban is igyekezett nyomás alá helyezni a Juve a Torinót, de sokáig helyzetig sem nagyon jutottak el a vendégek.

A 86. percben aztán a Chelsea ellen győztes gólt szerző Federico Chiesa Manuel Locatelli elé tálalt, aki a tizenhatos vonaláról, középről a bal alsó sarokba csavart, a kapus csak beleérni tudott a labdába. 0–1

A hajrában Dejan Kulusevki még a kapufát is eltalálta, de maradt az 1–0 – a Juve ugyanannyira győzött, mint a BL-ben, és ezzel megelőzte a városi riválist a tabellán.

A korábban kezdődött szombati mérkőzésen a Serie A-ba tavasszal feljutó, az élvonalban egy döntetlen mellett öt vereséggel kezdő, azóta Franck Ribéryt is szerződtető Salernitana a Genoa ellen hazai pályán 1–0-ra győzni tudott. A mérkőzés egyetlen gólját a bosnyák Milan Duric szerezte, aki jobb oldali szöglet után, fejjel talált be.

KÉSŐBB

Sassuolo–Internazionale 1–2 (Berardi, 22. – 11-esből, ill. Dzeko 58., L. Martínez 78.)

1. Napoli 6 6 16–2 +14 18
2. Internazionale 7 5 2 22–8 +14 17
3. Milan 6 5 1 12–3 +9 16
4. Roma 6 4 2 14–8 +6 12
5. Fiorentina 6 4 2 9–9 0 12
6. Lazio 6 3 2 1 15–9 +6 11
7. Atalanta 6 3 2 1 8–6 +2 11
8. Juventus 7 3 2 2 11–10 +1 11