Serie A: a Verona három góljából egy volt érvényes, a Samp nyerte a kiesési helyosztót

M. B.M. B.
2023.03.19. 14:38
Gabbiadini öröme – a rutinos támadó egy duplával döntötte el a Verona elleni mérkőzést (Fotó: Getty Images)
Egygólos győzelmet aratott a Sampdoria a Verona ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójában.

Mindkét fél győzelmi kényszerben lépett pályára Genovában, ez pedig nyílt sisakos, támadó szellemű futballt eredményezett. Az első játékrészben a Sampdoria nyomott jobban, és ez a tény gólokban is megmutatkozott: a 24. percben egy szöglet után a veronai védők reklamáltak, Manolo Gabbiadini pedig köszönte szépen és az ötösről a hálóba juttatta a labdát. 1–0

A Samp 12 perccel később megduplázta az előnyét: egy röviden hazafejelt labdára Gabbiadini (ki más?) csapott le, majd néhány csel után 20 méterről a bal felső sarokba bombázott – a kissé kint álló Montipo ugyan ujjheggyel beleért a lövésbe, de védeni nem tudott. 2–0

A fordulás után rendkívül peches volt a Verona: Adolfo Gaich kétszer is bevette Turk kapuját, de a játékvezető – némi VAR-ozás után – les miatt mindkét találatot érvénytelenítette.

A 89. percben aztán csak tudott egy szabályos gólt szerezni a Verona: egy szöglet után Dawidowicz csúsztatott a kapu irányába, a labda végül Faraoniról pattant a hálóba. A változatosság kedvéért a VAR ezt a találatot is visszanézte egy esetleges kezezés miatt, ám ezúttal mindent rendben talált. 2–1

A hétperces ráadásban mindent egy lapra feltéve támadtak a vendégek, de gólt Dejan Sztankovics tanítványai szereztek: egy kontra végén Jesé centerezését az első élvonalbeli találatát jegyző Alessandro Zanoli váltotta gólra, beállítva a végeredményt.3–1

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
Sampdoria–Verona 3–1
(Gabbiadini 24., 36., Zanoli 90+8. ill. Faraoni 89.)

Később

15.00: Fiorentina–Lecce
15.00: Torino–Napoli (Tv: Sport2)
18.00: Lazio–Roma (Tv: Sport2)
20.45: Internazionale–Juventus (Tv: Sport2)

Szombaton játszották
Udinese–Milan 3–1 (Pereyra 9., Beto 45+5., Ehizibue 70., ill. Ibrahimovic 45+3. – 11-esből)
Salernitana–Bologna 2–2 (Pirola 7., Dia 64., ill. Ferguson 11., Likojannisz 73.)
Monza–Cremonese 1–1