Serie A: a VAR helyett Ciro Immobile döntött Firenzében

P. K.P. K.
2019.10.27. 23:03
Immobile (17) döntött a Lazio javára a Fiorentina ellen (Fotó: twitter.com/OfficialSSLazio)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 9. fordulójának vasárnap esti meccsén a Lazio Ciro Immobile 89. percben fejelt góljával 2–1-re győzött a Fiorentina vendégeként.

A 9. forduló vasárnap esti meccsén két, eddig szinte teljesen egyformán szereplő csapat találkozott egymással a Serie A-ban. A Fiorentina ugyanúgy 12 ponttal állt a találkozó előtt, mint a vendég Lazio, a rómaiak csak jobb gólkülönbségük révén előzték meg házigazdájukat.

Ennek megfelelően kiegyenlített küzdelmet hozott a mérkőzés, sokáig döntetlenre álltak a csapatok. A 22. percben a Ciro Immobile passzával a leshatárról kilépő Carlos Correa a vendégeket juttatta vezetéshez, de öt perccel később Federico Chiesa egyenlített – kapásból, 11 méterről a jobb alsóba vágott egy bal oldali beadást.

A meccset a 89. percben Immobile fejes gólja döntötte el, a góllövőlistát vezető csatárnak a 9. bajnoki meccsén ez volt a 10. találata ebben az idényben. A találat szépséghibája, hogy a gólt eredményező támadást megelőzően a gólpasszt jegyző Jordan Lukaku még a Lazio térfelén egy ütközésnél felborította az egyik firenzeit, ám hiába reklamáltak a hazaiak és kérték a VAR döntését, Marco Guida játékvezető nem nézte vissza az esetet, megadta a gólt.

Nem sokkal ezt követően Luca Ranieri, aki csereként lépett pályára, megkapta a második sárga lapját, így a Fiorentina tíz emberrel és 2–1-es vereséggel fejezte be a mérkőzést.

OLASZ SERIE A
9. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK

Fiorentina–Lazio
1–2 (Chiesa 27., ill. Correa 22., Immobile 89.)
KORÁBBAN

Roma–Milan
2–1 (Dzeko 38., Zaniolo 58., ill. T. Hernández 55.)

Atalanta–Udinese
7–1 (Ilicic 21., 43., Muriel 35., 47., 75. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, Pasalic 52., A. Traoré 83., ill. Okaka 11.)