Serie A: a Torino meglepte az Udinesét idegenben

I. SZ.I. SZ.
2022.10.23. 14:28
Pietro Pellegri szerezte a győztes gólt (Fotó: AFP)
A Torino 2–1-re győzött az Udinese vendégeként a Serie A 11. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén.

Ellentétes előjelekkel várta a két csapat a vasárnap kora délutáni bajnokit: az Udinese a bajnokság nyitó fordulója óta veretlen, legutóbbi kilenc bajnokijából hatot megnyert, de a héten kiesett az Olasz Kupából, hazai pályán kikapott a Monzától. A Torino a ligában öt meccs óta nyeretlen, viszont a kupában simán továbbjutott, 4–0-ra legyőzte a Cittadellát.

A hétközi lendületét átmentette a Torino, a hazai 16-oson belüli gurigázást követően Ola Aina góljával a 14. percben vezetést szerzett. Az előnyt azonban nem tudta megbecsülni a csapat, 12 perccel később könnyelműen passzolgattak hátul a vendégek, Destiny Udogie lecsapott a labdára, a középen érkező Gerard Deulofeu elé tálalt, a spanyol pedig kihasználta a ziccert.

A második félidő közepéig teljesen kiegyenlített játék folyt, a 69. percben a nyolc perccel korábban beálló Nemanja Radonjics labdája találta meg Pietro Pellegrit, aki pontos lövéssel juttatta ismét előnyhöz a csapatát.

Az utolsó percekben a Torino és az Udinese előtt is adódott helyzet, a hazaiak Beto lövésével kerültek a legközelebb az egyenlítéshez, de Vanja Milinkovics-Szavics bravúrral hárított.

A Torino ötös nyeretlenségi és az Udinese kilences veretlenségi sorozata is megszakadt.

OLASZ SERIE A
11. FORDULÓ

Udinese–Torino 1–2 (Deulofeu 26., ill. Aina 14., Pellegri 69.)

KÉSŐBB
Bologna–Lecce 2–0 (Arnautovic 13., L. Ferguson 35.)
18.00: Atalanta–Lazio (Tv: Sport2)
20.45: Roma–Napoli (Tv: Sport2)

Hétfőn
18.30: Cremonese–Sampdoria (Tv: Sport1)
20.45: Sassuolo–Hellas Verona (Tv: Sport1)

Szombaton játszották
Salernitana–Spezia 1–0 (Mazzocchi 48.)
Milan–Monza 4–1 (B. Díaz 16., 41., Origi 65., Leao 84., ill. Ranocchia 70.)
Fiorentina–Internazionale 3–4 (Cabral 33. – 11-esből, Ikone 60., Jovics 90., ill. Barella 2., L. Martínez 15., 73. – a másodikat 11-esből, Mhitarjan 90+5.)