Serie A: a Torino egy félidő alatt lerendezte a Fiorentinát

K. T. I.K. T. I.
2022.01.10. 19:02
Hiába volt viszonylag kiegyenlített a játék képe, a helyzeteit kegyetlenül kihasználó Torino a 31. percre már 3–0-s előnybe került, végül pedig 4–0-ra nyert a Fiorentina ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában.

A Fiorentina november 27-e óta először kapott ki a Serie A-ban – miközben a Torino ugyanebben az etapban mindössze két bajnokit tudott megnyerni hétből...

Sem a két csapat közelmúltjából, sem a játék képéből nem következett, hogy a hazaiak kiütéssel fogják legyőzni a firenzeieket. Sőt, az első félidőben kifejezetten kiegyenlített volt a játék képe: az egyetlen valódi különbséget az jelentette a csapatok között, hogy a Torino nemcsak befejezte az akcióit lövésekkel, fejesekkel, hanem el is találta a kaput – az Pietro Terracciano kapus legnagyobb bánata, hogy a háromból három gól született.

A Torinóval 2017 februárja, és a Pescara elleni meccs óta először esett meg, hogy 31 percen belül három gólt szerezzen egy Serie A-meccsen, a Fior pedig 2016 novemberében kapott legutóbb ennyi idő alatt hármat – akkor az Inter volt az elkövető.

Wilfried Singo találata, majd Josip Brekalo duplája után Antonio Sanabria adta meg a kegyelemdöfést a violáknak. A „Toro” így 45 éve nem látott kiütést mért a firenzeiekre – legutóbb 1976-ban tudott négy gólt lőni aktuális ellenfelének.

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ
Torino–Fiorentina 4–0
(Singo 18., Brekalo 23., 31., Sanabria 58.)
Korábban
Roma–Juventus 3–4
(Abraham 11., Mhitarjan 48., Lo. Pellegrini 53., ill. Dybala 18., Locatelli 70., Kulusevski 72., De Sciglio 77.)
Internazionale–Lazio 2–1
(A. Bastoni 30., Skriniar 67., ill. Immobile 35.)
Hellas Verona–Salernitana 1–2 (Duric 29. – 11-esből, ill. D. Lazovics 63., Kasztanosz 70.)
Genoa–Spezia 0–1
(S. Bastoni 14.)

Napoli–Sampdoria 1–0
(Petagna 43.)
Udinese–Atalanta 2–6(Djimsiti 59. – öngól, Beto 88., ill. Pasalic 17., Muriel 22., 76., Malinovszkij 43., Maehle 89., Pessina 90+2.)

Empoli–Sassuolo 1–5(L. Henderson 16. ill. Berardi 13. – 11-esből, Raspadori 24., 71., Scamacca 67., 90+2.)
Venezia–Milan 0–3(Ibrahimovic 2., T. Hernandez 48., 59. – a másodikat 11-esből)