Serie A: élen az Atalanta, még pont nélkül a Monza

2022.09.05. 20:30
Lövésből lesz a gól. Vagy az öngól (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 5. fordulójában az Atalanta idegenben megverte a Monzát, a Salernitana fordulatos, gólokban gazdag mérkőzésen ikszelt az Empolival.

Az előző idénybeli rossz forma köszöntött vissza az Atalanta első félidei teljesítményében, pár perc alatt háromszor is gólt szerezhetett volna ellene a házigazda Monza, de kétszer védett a kapus, Juan Musso, Carlos Augusto bombáját pedig önfeláldozó módon, fejjel hatástalanította Merih Demiral.

Biztosan volt egy-két élénkítő szava legénységéhez Gian Piero Gasperininek, a bergamóiak sokkal lendületesebben játszottak a szünet után: a nyáron érkező Ademola Lookman előbb adott egy parádés gólpasszt a Sturm Graztól 17 millió euróért vett Rasmus Höjlundnak, majd Éderson beadását közelről úgy tette kapura, hogy a labdát a hazai bekk, Marlon már csak a gólvonal mögé tudta segíteni.

A Monza az egyetlen nullapontos csapat a ligában, a Lecce elleni bajnoki vízválasztó lesz a csapatnak és mesterének, Giovanni Stroppának is, ha egyáltalán a vezetőedző még a posztján lesz a következő fordulóra – az Atalanta pedig a tabella élére ugrott.

A Salernitana és az Empoli megosztozott a pontokon, de ne a nyolcvanas évek gólszegény ikszére gondoljunk: a vendégek megszerezték a vezetést, a salernóiak fordítottak, és itt is két új játékos, a szélső védő Pasquale Mazzocchi és a szélső Boulaye Dia volt eredményes.

De nem adták fel a vendégek, három cserével felrázta az övéit a fiatal vezetőedző, Paolo Zanetti, és az Atalanta volt játékosa, az Eintracht Frankfurttól a nyáron kölcsönkapott Sam Lammers góljával egyenlíteni tudtak.

Természetesen az Empoli első góljának szerzője, Martín Satriano is „új fiú” a csapatban, az uruguayi csatárt az Internazionale adta kölcsön egy idényre.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ
Monza–Atalanta 0–2
(Höjlund 57., Marlon 65. – öngól)
Salernitana–Empoli 2–2 (Mazzocchi 39., B. Dia 61., ill. Satriano 31., Lemmers 81.)