Serie A: a Salernitana otthonában győzött újra a Juve

2023.02.07. 22:58
Vlahovics volt a vezér (Fotó: AFP)
A Serie A 21. fordulójának utolsó mérkőzésén, kedd este a Juventus a duplázó Dusan Vlahovics vezérletével három, nyeretlenül megvívott bajnoki mérkőzés után szerzett ismét három pontot: a torinóiak a Salernitana otthonában arattak 3–0-s győzelmet.

Napra pontosan egy hónappal ezelőtt, az Udinese ellen győzött legutóbb a bajnokságban a Juventus – azóta két vereség és egy döntetlen volt a mérlege.

Bármilyen furcsa is ezt leírni a Juventus esetében, de a Salernitana elleni kedd esti mérkőzés tétje – a 15 pontos levonás után – gyakorlatilag a kiesés elleni harc szempontjából volt fontos: a meccs előtt a 16. helyet elfoglaló salernóiaknak mindössze két ponttal volt kevesebbjük, mint a Juventusnak.

A félidő közepén Hans Nicolussi rúgta össze Fabio Miretti bokáját a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Dusan Vlahovics váltotta gólra, megtörve négy hónapja tartó bajnoki gólcsendjét (tegyük hozzá, október végétől január közepéig sérült volt). A szerb támadó aztán a félidő végén gólpasszosként is bekerült a meccs jegyzőkönyvébe – bár tudatossággal aligha lehet vádolni. A röviden kifejelt beadásból kapásból próbált kapura lőni, de eltörte a labdát, amely viszont épp így lett jó honfitársának, Filip Koszticsnak, aki közelről nem hibázott a kimozduló Guillermo Ochoa mellett.

A fordulás után hamar jött a Juve harmadik találata, Nicolussi adta el a labdát, majd Nicolo Fagioli kiugratta Vlahovicsot, aki 15 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. A folytatásban a hazaiaknak több lehetőségük volt a szépítésre, de mindent kihagytak. 0–3