Malinovszkij gólja vezetést igen, győzelmet viszont nem ért az Atalantának (Fotó: AFP)

Aligha az Atalanta az AS Roma kedvenc ellenfele – főleg a fővárosban.

A „farkasok” 2017 augusztusa óta nem tudták legyőzni a bergamói riválist, saját stadionjukban pedig ennél is pocsékabb szériát tudhatnak maguknak: 2014 óta nem nyertek Rómában – hogy ez milyen rég volt, arról sokat elmond, hogy a már négy éve visszavonult klubikon, Francesco Totti is kezdőként lépett pályára azon a találkozón. Azóta hat mérkőzésen maradt nyeretlen az Olimpicóban a Roma...

Az első félidő alapján úgy tűnt, ezúttal a pontszerzés sem jön össze az Európa-liga-indulásért küzdő rómaiak számára, a március óta remek formát futó Ruszlan Malinovszkij a 26. percben szerzett vezetést a vendégeknek (0–1). Az ukrán középpályás az elmúlt szűk két hónapban már nyolc gólban vállalt főszerepet – hármat maga szerzett, ötöt pedig előkészített.

A fordulás után is maradt mezőnyfölényben az Atalanta, Robin Gosens azonban 17 perc alatt begyűjtött két sárga lapja fordulópontot jelentett. Az idényben első gólját szerző Bryan Cristante jó 30 méterről lőtte ki a jobb alsót – megérdemelten egyenlített a Roma (1–1).

A hajrában mindkét fél eldönthette volna a találkozót: a csereként beálló Luis Muriel a 90. percben a bergamóiaknak, a Pierluigi Gollini kapust hőssé tévő Jordan Veretout a 93. minutumban a fővárosiaknak szerezhette volna meg a győztes gólt.

A 95. percben Ibanez szintén kisárgázta magát, de ez a meccs végkimenetelét már nem befolyásolta.

A Napoli nagyszerű formában várhatta a Lazio elleni kezdést: Gennaro Gattuso csapata 2021-ben már 43 pontot szerzett, ezzel – ha január 1-je után indult volna csak a bajnokság – holtversenyben az élen állna.

A déliek jó formájából hamar leckét kaptak a rómaiak: Lorenzo Insigne büntetőből már a 7. percben bevette Pepe Reina kapuját (1–0). A Lazio fel sem ocsúdhatott a kapott gólból, és már 2–0 állt az eredményjelzőn – Matteo Politano volt eredményes. A vendégcsapat hiába játszott innentől kezdve agresszívebben, a szünetig kitartott a hazaiak kétgólos előnye.

Azt követően pedig még nőtt is! Az 53. percben Insigne másodszor is betalált, kontra végén remekül tekert Reina kapujába (3–0). A volt csapattársnak esélye sem volt a hárításra. A 65. percben jött Dries Mertens, aki 4–0-ra módosította az eredményt, és történelmet írt: a 33 éves belga befogta a Napoli történetének örökgóllövőlistáján Antonio Vojakot (102 találat).

A 70. percben Ciro Immobile szépített, négy percre rá pedig Szergej Milinkovics-Szavics is gólra váltott egy szabadrúgást – néhány pillanatra felcsillant a felzárkózás reménye a Lazio előtt (4–2). De Victor Osimhen a 80. percben lehűtötte a római kedélyeket, kialakítva az 5–2-es végeredményt.