Serie A: a Napoli nehezen, az Atalanta kiütéssel győzött

R. P.R. P.
2022.01.09. 18:33
Andrea Petagna gólja három pontot ért a Napolinak (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Napoli 1–0-ra győzött a Sampdoria ellen, míg az Atalanta idegenben kiütötte az Udinesét.

A Napolinak kötelező volt a győzelem a Sampdoria ellen. A két csapat tabellán elfoglalt helye alapján ezt lehetett várni, másrészt a bajnoki címért folyó versenyfutásban Luciano Spalletti csapatának mindenképpen kellett a három pont.

Nos, az otthon játszó Napoli győzött, noha nem ment könnyen neki. A Sampdoria masszívan védekezett, és várta az alkalmat a kontrákra. A Napoli több mint 70 százalékban birtokolta a labdát, egyre-másra alakította ki a helyzeteket. Ennek ellenére csak egyetlen gólt szerzett, még az első félidőben Andrea Petagna talált be. De ez pont elég volt a győzelemhez. 1–0

Az Atalanta sokkal simábban győzött Udinében. Az óriási gólzáporban – ez nem ritkaság az Atalanta meccsein – Gian Piero Gasperini együttese 6–2-re kiütötte a Gabriele Cioffi által vezetett hazai csapatot. Luis Muriel két góllal vette ki a részét a sikerből.

Amióta Gasperini az Atalanta vezetőedzője (2016–2017-es évad), ez már a negyedik idegenbeli győzelme volt, amikor legalább hat gólt szerzett együttese.

Az Internazionale–Lazio 2–1 mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashat!

A Roma–Juventus 3–4 mérkőzésről ide kattintva olvashat!

OLASZ SERIE A, 21. FORDULÓ
Roma–Juventus 3–4 (Abraham 11., Mhitarjan 48., Lo. Pellegrini 53., ill. Dybala 18., Locatelli 70., Kulusevski 72., De Sciglio 77.)
Genoa–Spezia 0–1 (S. Bastoni 14.)

Napoli–Sampdoria 1–0 (Petagna 43.)
Udinese–Atalanta 2–6 (Djimsiti 59. – öngól, Beto 88., ill. Pasalic 17., Muriel 22., 76., Malinovszkij 43., Maehle 89., Pessina 90+2.)

Empoli–Sassuolo 1–5 (L. Henderson 16. ill. Berardi 13. – 11-esből, Raspadori 24., 71., Scamacca 67., 90+2.)
Venezia–Milan 0–3 (Ibrahimovic 2., T. Hernandez 48., 59. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Svoboda (58.)
Internazionale–Lazio 2–1 (A. Bastoni 30., Skriniar 67., ill. Immobile 35.)
Hellas Verona–Salernitana 1–2 (Duric 29. – 11-esből, ill. D. Lazovics 63., Kasztanosz 70.)