Serie A: a Napoli meglepetésre nem bírt a Sassuolóval

2018.03.31. 19:57
Maurizio Sarri bosszankodhat, a Napoli két fontos pontot hullajtott el a Sassuolo ellen (Fotó: AFP)
A Napolitól meglepetésre csak 1–1-es döntetlenre futotta a Sassuolo otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 30. fordulójában.

Noha papíron egyértelmű esélyesnek számított a Napoli a Sassuolo elleni találkozón, Maurizio Sarri legénysége az óriási mezőnyfölény ellenére nagy meglepetésre hátrányba került.

A 22. percben szabadrúgáshoz jutott a Sassuolo; a bal szélről érkező beadás után az egyik hazai játékos fejesénél a léc még megmentette a Napolit, ám a visszapattanó labdát Matteo Politano kíméletlenül bevágta a nápolyi kapuba, megszerezve ezzel a vezetést a Sassuolónak.

A Napoli a legutóbbi négy bajnokijából kettőn is hátrányban vonulhatott félidőre – az azt megelőző 24 Serie A-meccsén összesen volt kétszer hátrányban egy játékrész után…

Hogy a Napoli ne veszítse el az idegenbeli veretlenségét ebben a szezonban, arról a jól helyezkedő José Callejón tett: a spanyol válogatott játékoshoz Mário Rui beadása után némi szerencsével jutott el a labda, Callejón elöl menteni próbált Rogério, de a labda a Sassuolo kapujában kötött ki, a találatot öngólnak könyvelték el.

Hiába a nagy nyomás, a Napoli erejéből csak az egyenlítésre futotta. Az iksszel a nápolyiak nem tudták megelőzni a Juventust, amely négy pontra növelheti az előnyét, amennyiben legyőzi a Milant.

A Sampdoria Fabio Quagliarella büntetőjével vezetett a Chievo ellen, ám a hazaiak fordítani tudtak.

OLASZ SERIE A
30. FORDULÓ
Sassuolo–Napoli 1–1
(Politano 23., ill. Rogério 81. – öngól)
Chievo–Sampdoria 2–1
(L. Castro 62., Hetemaj 79., ill. Quagliarella 26. – 11-esből)

Később
20.45: Juventus–Milan (Tv: Digi Sport1)

Korábban játszották
Lazio–Benevento 6–2 (Immobile 19., 68., Caicedo 60., De Vrij 66., Lucas Leiva 83., Luis Alberto 90. – 11-esből., ill. Cataldi 23., Guilherme 51.)
Fiorentina–Crotone 2–0 (G. Simeone 3., Chiesa 63.)