Serie A: a Napoli kiütéssel nyert a Sassuolo ellen

R. P.R. P.
2022.04.30. 17:00
Dries Mertens két gólt is szerzett a Napoliban (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában a Napoli 6–1-re legyőzte a Sassuolót, így ha a Roma nem nyer vasárnap, akkor a nápolyi együttes biztos BL-résztvevőnek vallhatja magát.

A 7. percben a Napoli megszerezte a vezetést Kalidou Koulibaly révén, majd a 21. percig, tehát az elsőtől a negyedikig számítva 14 perc alatt négy gólig jutott. A Napoli 21 perc alatt először termelt négyet a Serie A-ban. Victor Osimhen is betalált, a nigériai játékosnak ez volt a 13. gólja a mostani bajnokságban.

A Sassuolo a továbbiakban sem fejtett ki érdemi ellenállást, de azért a végén összehozott egy szépítő gólt, habár a kiütést nem kerülhette el. A vége 6–1 lett.

Ezzel a győzelemmel a Napolit már csak egy hajszál választja el a biztos BL-indulástól. A hátralévő három fordulóban Luciano Spalletti csapatának az összes meccset el kell veszítenie, miközben a Romának mindet meg kell nyernie – csak ekkor van rá esély, hogy a Napoli elbukja a részvételt a legrangosabb európai kupában.